Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Viva Magenta! Jak nosit barvu roku 2023?

Info ikona
Rtěnka

Dáváte si novoroční předsevzetí? Co třeba přidat trochu více barev do líčení i šatníku? Ideálním adeptem je Viva Magenta, odstín letošního roku, který každoročně vyhlašuje Pantone Color Institute.

Karolína Demelová | 7. 01. 2023

Zahoďte všechny předsudky o růžové, tenhle sytý, plnokrevný odstín není ani přeslazeně romantický, ani naivně holčičí. Viva Magenta je zářivá, plná síly, odvahy, odhodlání a taky čisté radosti. Odstín s číslem 18-1750 vám rozhodně zvedne náladu i sebevědomí, a i když je poměrně výrazný, do líčení ho můžete zakomponovat velmi jednoduše a elegantně. Navíc si perfektně rozumí s teplým i studeným podtónem pleti, takže by teoreticky měl slušet úplně všem.

Nejen na rty

Nejsnadnější a nejrychlejší cestou, jak zapojit do hry barvu letošního roku, jsou rtěnky – slibujeme, že vám vmžiku vlijou do žil optimismus a zdravou dávku asertivity. A jestli zvolíte finiš šťavnatě lesklý, krémový, saténový nebo matný, je už jen na vás. Rty můžete nechat zářit v hlavní roli na pozadí minimalistického líčení, nebo je propojit s tvářenkou (a klidně i očními stíny nebo linkami) v podobném odstínu – docílíte tak velmi šik looku tón v tónu. Nejste fanynkou barevnějšího make-upu a držíte se výhradně osvědčené nude palety? Zkuste tuhle radostnou barvu rozehrát na nehtech, aspoň ji tak budete mít stále na očích.

Kosmetika v barvě roku
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku