Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

ANKETA: Mini kabelky jako trend podzimu 2023. Řeknete jim ANO, nebo NE?

Někteří v jejich návrat doufali, jiní si mysleli, že už nikdy nenastane. Mini kabelky jsou v každém případě zpět, jsou konkrétně žhavým trendem letošního podzimu. Nás zajímá, co si o nich myslíte vy a zda byste je případně nosily.

Tereza Čaladi | 15. 09. 2023

V posledních letech se lidé vrací k minimalismu a k módě z 90. let a z přelomu tisíciletí. Není tedy divu, že došlo opět i na malé kabelky přes rameno, které byly velmi populární v této době. Možná si vybavíte, jak je nosily filmové hvězdy v seriálu Přátelé, Lorelai v Gilmorových děvčatech, hlavní hrdinky Sexu ve městě, anebo možná i vy samy.

Jejich návrat potvrdila obrovská popularita bagetové kabelky, která je jednou z verzí mini kabelek a kterou nosila právě Carrie Bradshaw v Sexu v sexu ve městě v 90. letech. Tehdy ji pro ni navrhla Silvia Venturini Fendi. A nyní v pokračování seriálu se nejenom objevila znovu, ale dokonce kvůli němu vznikla speciální limitovaná edice kabelky ve spolupráci značek Fendi a Sarah Jessica Parker. Sex ve městě tak tento trend opět oživil.

Mohlo by se vám líbit

Trend léta 2023: Bagetová kabelka alias nejžádanější taška posledních týdnů a kde ji seženete

Ačkoliv je tento název zavádějící, nejedná se o tašku na bagety, jak by se mohlo zdát. Ale o kabelku, která trochu připomíná bagetu a kterou proslavila Carrie Bradshaw okolo roku 2000. A nyní s druhou sérií A jak to bylo dál… se tento trend vrací.
marianne.cz

Jejich návrat potvrzuje i stylistka Modivo Barbora Havlíková. „Velkým trendem, ale ne zrovna praktickým, jsou mini kabelky, kam se vám ale vejde jen kreditka, rtěnka a mobilní telefon už musíte držet v druhé ruce,“ řekla. A nás zajímá, co si o mini kabelkách myslíte vy. Odpovědět na to můžete v naší anketě.

Pokud jste odpověděli ne, nemusíte si zoufat. Podle výše zmiňované stylistky budou tento podzim v kurzu i větší kabelky. „Návrháři mysleli i na praktické ženy a do trendů se dostaly klasické kabelky, které můžete díky upravitelnému popruhu nosit přes jedno rameno i jako crossbody,“ doplnila. A pokud jste si odpověděli ano, máme pro vás tipy, jak mini kabelky nosit.

Historie mini kabelek

Ačkoliv jsme zmínili, že mini kabelky byly populární zejména okolo roku 2000, nebylo to poprvé. Malým kabelkám propadly ženy už na přelomu 18. a 19. století, kdy se zcela zamilovaly do kabelek zvaných reticule. Pod tímto slovem si představte malý „sáček“, který dámy elegantně nosily na svém zápěstí. Co naplat, že se do reticule sotva vešlo psaníčko či látkový kapesník, už v té době byla drobná kabelka symbolem vyššího postavení, elegance a pomyslného luxusu.

Mini kabelky jednoduše navázaly na své předchůdkyně, tedy reticule kabelky. I v současné době jsou mini kabelky totiž vnímány jako symbol luxusu a bezstarostnosti. Možná proto si je zamilovaly právě zejména celebrity, které s sebou obvykle nepotřebují vláčet tisíc věcí. Potřebují pouze jediné – mít zajímavý doplněk, který jim nebude překážet, a přesto vzbudí pozornost. A zdá se, že tento předpoklad mini kabelky splňují na výbornou.

V současné době je ale „mini kabelka“ vcelku široký pojem a ačkoliv existují ty, kam se vám vejde sotva rtěnka, jsou na trhu i takové, do nichž uschováte svůj smartphone i velkou peněženku. Na podzim jistě využijete ty v černé, hnědé či neutrální béžové barvě. Vzhledem k tomu, že v těchto odstínech jsou ale obvykle již podzimní šaty či podzimní bundy a kabáty, jistě vašemu outfitu ani neuškodí mít kabelku výraznější barvy. Jaké konkrétní malé kabelky si nyní můžete pořídit si můžete prohlédnout u nás v galerii.

Jaké mini kabelky nosit tento podzim
Mohlo by se vám líbit

Velký průvodce podzimními svetry: Víme, kde pořídíte stylové i nadčasové svetry

V následujících měsících budeme toužit po jediném – zachumlat se do příjemného svetru a přečkat podzimní nečas. Přinášíme vám proto výběr těch nejkrásnějších svetrů, které vás během letošního podzimu nenechají ve štychu.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Životní styl
Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Životní styl
5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

Krása
Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody

Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody