Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Barevná a hravá Skandinávie! Inspirujte se street stylem z kodaňského fashion weeku

Info ikona
Skandinávky

Časy, kdy Skandinávky nosily výhradně černou, béžovou a bílou barvu, odvál vánek Baltského moře. V současné době se Skandinávie zbarvila do pestrých vzorů, výrazných barev a divokých módních kreací. Pojďme se inspirovat hravou severskou módou a naučme se, že vrstvení a barvy dokážou proměnit nudný zimní šatník v hřejivou podívanou.

Marně se snažíme ve vzduchu cítit alespoň malý záchvěv jara, sníme o měsících plných trenčkotů a šatů a při pohledu na kalendář propadáme trudomyslnosti. Zima ještě neřekla poslední slovo, a tak se i v následujících týdnech musíme zahalit do svého dlouhého kabátu, vlněné čepice a hřejivých bot. Pokud máte pocit, že zimní šatník musí zákonitě připomínat šeď a nudu, máme pro vás dobrou zprávu. Paradoxně jsou to právě severské národy, které nás v posledních letech učí, že i v zimních měsících můžeme nosit barevné kousky, hrát si s vrstvením a především kombinovat na první pohled nekombinovatelné.

Skandinávská lekce módy

Inspirace z fashion weeku

A kde jinde čerpat inspiraci, než z kodaňského fashion weeku, který se odehrál na začátku února. Módní novináři, influenceři i milovníci módy ze skandinávských zemí dorazili do dánské metropole a udělili módnímu světu další drahocennou lekci. A tak jsme mohli zahlédnout například puffer jacket v kombinaci s džínovou sukní, barevné svetry suplující hřejivou šálu nebo outfity doplněné o válenky, které jsou aktuálně na vrcholu popularity. Nahlédněte do naší galerii a prohlédněte si nejzajímavější outfity z kodaňského fashion weeku, díky kterým zjistíte, že vrstvení oblečení je hra, jejichž pravidla určujete pouze vy.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku