Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Co se nosí v ulicích Paříže během haute couture fashion weeku?

Módní nadšenci z celého světa v posledních dnech upírali zrak k francouzské metropoli. Ve městě nad Seinou proběhl od 23. do 26. ledna Paris Haute Couture Fashion Week, tedy týden módy zasvěcený vysoké krejčovině. Kromě přehlídek předních módních domů jsme ale mohli čerpat inspiraci také v ulicích města.

O zvířatech a lidech

Když se řekne Paris Haute Couture Fashion Week, pravděpodobně si většina z nás vybaví přehlídku módního domu Schiaparelli, kterou módní ředitel Daniel Roseberry pojal vskutku netradičně. Nechyběly přiléhavé siluety, zlaté masky...a hlavy vlka, sněžného leoparda a lva. Ano, šatům, které vynesla Naomi Campbell, Irina Shayk a Shalom Harlow, doopravdy dominovaly umělé zvířecí hlavy z pěny, které vzbudily pozornost nejen na samotné přehlídce, ale především po skončení show.

Možná jste i na svých sociálních sítích zaznamenali smršť komentářů, které přehlídku spíše odsuzovaly, než opěvovaly. Mezi kritiky například nechyběl zoolog Dan O‘Neill, který prohlásil: „Musíme přestat ukazovat zvířata jako luxusní ‚produkty‘: Mohou být vyrobeny z pěny, ale jedná se o ohrožené druhy, které byly historicky zabíjeny, aby se jejich srst proměnila v oděvy.“ Modelka Christie Brinkley zase módní přehlídku označila „obrovským módním FAUXem“. Ať už vás umělé zvířecí hlavy zvedly ze židle, nebo nechaly v klidu, v jednom se pravděpodobně shodneme – Danielu Roseberrymu vyšel královský tah. Dokázal totiž, aby se o jeho přehlídce mluvilo ještě dlouhé hodiny po skončení. A jak všichni víme, i v módním průmyslu platí: špatná reklama, také reklama.

Mohlo by se vám líbit

Trend, který milovala Diana a nosí ho i Kate. Kohoutí stopa je zpět!

Zapátrejte v šatníku a vytáhněte z něho kousky, pro které je charakteristická kohoutí stopa. Vzor, který dál světu Christian Dior, totiž hlásí návrat.
marianne.cz

Óda na 20. léta

Zatímco módní dům Schiaparelli vsadil jednu kartu na kontroverzi, přehlídka Chanel hrála na jistotu. Bílá, černá, tvídové kostýmky a cylindry – i tak bychom mohli popsat přehlídku, která v některých momentech až silně evokovala 20. léta minulého století. Zdá se, že Virginie Viard, kreativní ředitelka Chanel, měla podobnou ideu jako Marie Grazie Chiuri. Také v kolekci módního domu Dior byla cítit atmosféra 20. a 30. let minulého století. Nutno ale dodat, že kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri se při tvorbě kolekce inspirovala osobností Josephine Baker, první afroamerickou filmovou hvězdou. 

Vzhůru nohama

Pokud bychom měli zmínit ještě jednu přehlídku, která si vysloužila pozornost nejen během Paris Haute Couture Fashion Weeku, ale také na sociálních sítích, pak ukážeme na módní značku Viktor & Rolf. O nizozemské značce je dlouhodobě známo, že se nebojí jít proti proudu a módu leckdy vnímá jako hru. Tentokrát módní dům Viktor & Rolf představil osmnáct působivých rób, přičemž některé modely rozhodně neodpovídaly gravitačnímu zákonu. A tak diváci mohli spatřit šaty, které modelka měla „oblečené“ kolmo k tělu, nebo zcela převrácenou róbu. Módní web Fashionista vtipně podotkl: Is fashion fun again?

Ruku na srdce, Paris Haute Couture Fashion Week není jenom o tom, co se děje na přehlídkách. Pro obyčejné smrtelníky je paradoxně zajímavější to, co se děje (nebo spíše nosí) během fashion weeku v ulicích Paříže. Pojďme společně prozkoumat zákoutí města lásky a objevit trendy, které budou v letošním roce vládnout módnímu světu.

Co se nosí v ulicích Paříže během fashion weeku?
Mohlo by se vám líbit

Blush nehty: Trend v manikúře, který si zamilují nejen romantické duše

Zatímco v loňském roce jsme obdivovaly manikúru „glazed donut“, kterou proslavila modelka Hailey Bieber, letos se o slovo hlásí jihokorejský trend. Říká si „blush nails“, zvládnete ho vytvořit samy, a navíc působí velmi romantickým dojmem.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Zábava
Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Poradna
Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu

Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu

Tradice
Naši předci se snažili bouřky zahnat. Měli způsob i proti krupobití

Naši předci se snažili bouřky zahnat. Měli způsob i proti krupobití