Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Bílé tenisky? Ale kdeže, letošnímu podzimu vládnou tenisky černé

Info ikona
tenisky

Všichni víme, že bílé tenisky jsou základním kamenem jarního i podzimního botníku. Pokud se vám ale bílé tenisky už okoukaly, zkuste letos na podzim sáhnout po teniskách v černé barvě. Výhodou je nejen jejich stylové vzezření, ale také praktičnost!

V posledních dnech si sice plnými doušky vychutnáváme letní počasí, avšak brzy přijdou dny, kdy pantofle, balerínky a sandálky nadobro uklidíme do sklepa. A přesně v takovou chvíli většina z nás sáhne po bílých teniskách – nadčasové klasice, kterou lze kombinovat se sportovním i elegantnějším outfitem. Pokud si ale zahráváte s odvážnou myšlenkou, že byste v letošním roce obohatila botník o méně tradiční barvu tenisek, pak vzhůru do toho! Doslova trefou do černého jsou tenisky v černé barvě, které v poslední době vídáme v ulicích během evropských fashion weeků.

Mohlo by se vám líbit

Černé tenisky jako ideální kousek na podzim

Nejsou černé tenisky jako černé tenisky. A tak záleží jenom na vás, kterému typu dáte přednost. Aktuálně si o pozornost říkají robustní „ugly“ tenisky, které vypadají dobře k šedým džínám nebo džínové sukni. Skandinávské influencerky zase dávají přednost černým teniskám Salomon, díky kterým se budete i ve městě cítit jako na horské túře. Pokud ale milujete klasiku, pak sáhněte po černých plátěnkách Converse a jejich modelu Chuck Taylor All Star. Ty vypadají skvěle k podzimnímu trenčkotu nebo i kožené bundě.

Krok vedle neuděláte ani s černými teniskami Samba od značky Adidas. Věřte, že tyto tenisky můžete kombinovat i s podzimními šaty. A pokud se nebojíte experimentovat, vyzkoušejte nový model Fenty x Puma Avanti, první počin partnerství mezi značkou Puma a zpěvačkou Rihannou. Černé tenisky v sobě mísí kožený design fotbalové boty King s podrážkou běžecké boty Easy Rider, která je také neodmyslitelným dědictvím značky.

I když se nejedná o klasické tenisky, rozhodně nesmíme opomenout ani ikonické slip-on modely značky Vans. Jejich černé provedení Vans Knu Slip je symbolem pohodlí a připomíná skateboardové obuv minulého století. V případě, že potřebujete větší balanc mezi černou a bílou barvou, pak můžete upřednostnit tenisky s masivní bílou podrážkou. Takové nabízí například značka New Balance.

Kam pro černé tenisky?

Černé tenisky podle vašeho gusta

Ačkoliv vám výše popisujeme aktuální trendy, stále platí, že nejdůležitější je, aby se vám černé tenisky líbily. Při výběru se tedy řiďte svým vkusem, a především následujte jednoduché pravidlo – zkoušejte, zkoušejte a zkoušejte, dokud nenaleznete pár tenisek, který vám dokonale sedne. Vězte, že na pohodlí v tomto případě doopravdy záleží. Více inspirace na černé tenisky a také způsob, jak je kombinovat s outfitem, najdete v naší galerii.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku