Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Do města i do přírody! Víte, jak nosit (ne)oblíbené bermudy?

Info ikona
Bermudy

Zamilovali si je britští námořníci, hollywoodské hvězdy v 50. letech a svou reinkarnaci prožily během devadesátek. Řeč je o bermudách, volných šortkách střižených těsně nad koleny, které si bez okolků můžete obléknout do práce i na odpolední kávu s kamarádkami.

Možná vás překvapí, že za bermudy nevděčíme obyvatelům ostrovního státu, nýbrž britským námořníkům. Právě ti byli natolik překvapeni z tropického počasí na Bermudských ostrovech, že se mu rozhodli vzdorovat krátce střiženými kalhotami. Povedlo se! A tak královské námořnictvo Royal Navy začalo psát první kapitolu šortek s názvem bermudy. Postupem času jsme bermudy mohli naleznout nejen v mužském, ale i v dámském šatníku. Na některých školách se dokonce staly nedílnou součástí uniformy. Pravdou ale zůstává, že největšího zájmu se dočkaly v 70. a 90. letech, kdy je mnohé ženy nosily v džínovém provedení. Pokud ale sledujete módní trendy nebo žhavíte Instagram, pravděpodobně vám neuniklo, že bermudy má v svém šatníku Gwyneth Paltrow i Kendall Jenner. I to napovídá, že bermudy jsou zpět!

Mohlo by se vám líbit

Do práce i za zábavou

Není divu, že bermudy se pomalu ale jistě sápou na módní piedestal. Volný střih, příjemné materiály, a především nekonečné množství kombinací dělají z bermud nadčasový kousek, který vám vydrží věky. Při výběru ideálních bermud byste měla zvážit, kam je nejčastěji vynosíte. Volnočasové aktivity přímo vybízejí k pořízení lněných bermud, ve kterých přežijete i tropické dny. Sáhnout můžete také po džínové variantě, kterou si oblíbila už zmiňovaná modelka Kendall Jenner nebo Bella Hadid. V tomto ohledu záleží pouze na vás, jakou barvou džínoviny zvolíte. Chybu ale neuděláte bílou a světle modrou džínovinou.

Bermudy jsou také skvělým kousek do pracovního prostředí. Obzvláště to platí v momentě, kdy obléknete „kostýmkové“ bermudy s vyšším pasem. Kromě klasicky černého provedení můžete zaexperimentovat i s aktuálně oblíbenými pastelovými barvami. Zároveň by vaší pozornosti neměly uniknout kožené bermudy, které vám skvěle poslouží během chladných letních dnů, případně během babího léta. Kožené bermudy navíc vypadají skvěle v kombinaci s bílou košilí, nebo bílým tričkem a sakem.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit