Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Plavková sezóna je tu! Jste tým bikiny, nebo jednodílné plavky?

Info ikona
Scampi, NILA

Bazény jsou otevřené, teploty šplhají vzůru, a to znamená jediné. Plavková sezóna je tu! A ta se neobejde bez výběru plavek, v nichž letos v létě zazáříte, ať už se chystáte k moři, nebo na místní koupaliště. Máte letos náladu na květované, nebo pruhované? Bikiny, či jednodílné? Poradíme vám, kde sehnat ty nejstylovější.

Eliška Vrbová | 2. 06. 2021

Květinový vzor na plavkách nikdy nezklame. Vyhněte se mu jen v případě, že na nějakou partii nechcete příliš upozorňovat, ale pokud chcete naopak zvýraznit například dekolt, jsou k tomu velké květinové printy naprosto ideální. Pokud si přeci jen nechcete nošení květovaných plavek odpustit, sáhněte po drobnějších kvítkách, jaká najdete na plavkách například v Reserved. Po plavkách s nepřehlédnutelnými květy v zářivých barvách se podívejte v F&F, tam pořídíte jak bikiny, tak jednodílné plavky na jedno rameno zdobené volánem. Neotřelý květinový vzor použila česká značka Pura Vida, pro níž jsou typické pestré barvy. Sázkou na jistotu co se týče širokého výběru vzorů, barev i velikostí je pak italská značka Calzedonia.

Květované

Pokud si na vzory zrovna dvakrát nepotrpíte, jednobarevnými plavkami určitě nic nezkazíte. Letos jsou velmi trendy pastelové barvy, bikiny v pastelových odstínech zelené, fialové či žluté pořídíte v Calzedonii, Tezenisu, ale také v F&F. Jestli se vám ale naopak líbí syté výrazné barvy, pak vás potěší kolekce plavek v Reserved nebo také u české značky PLOVE. Ta pro letošní léto navíc připravila speciální modely jednodílných plavek posetých krystaly Preciosa. A na opálené kůži nezklamou ani neonové barvy, pro ty vyražte do Marks & Spencer.

Jednobarevné

Puntíky, proužky, nebo snad zvířecí vzory? Všechny tyto potisky nikdy nezestárnou a kdy jindy se odvážit je nosit než právě v létě? Pruhované námořnické bikiny pořídíte u české značky Triola, plavky ve sportovnějším střihu s geometrickými potisky najdete u další české značky PLOVE. Na tuzemské módní scéně se skutečně můžete obléct od hlavy až k patě, stačí jen hledat! Pokud byste si přeci jen nevybrala, zavítejte do F&F, Calzedonie, případně obchodního domu VAN GRAAF. Tam najdete plavky kostičkované, zebrované, leopardí, s nápisy, nebo dokonce duhové. Tak po kterých letos v létě sáhnete?

Pestré vzory