Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Držte si klobouky. Sezóna slamáků je tu, máme tipy, s čím je kombinovat

Info ikona
Klobouky

Teploty stoupají a při celodenním pobytu na slunci je kromě slunečních brýlí a opalovacího krému dobré myslet i na pokrývku hlavy. Pokud nechcete ani v tomto případě zanevřít na styl, zvolte v každém případě klobouk. Trendy jsou samozřejmě slamáky, ale nosí se i plátěné „bucket hats“.

Eliška Vrbová | 17. 06. 2022

Rozevláté letní šaty a k tomu klobouk s širokou krempou je outfit, který nás napadne na první dobrou. Ten zvolila i německá blogerka Alexandra Lapp, když zkombinovala zářivě růžové šaty s košíkovou kabelkou Jacquemus a k tomu přidala výrazný slamák. Alexandra klobouky a různé další pokrývky hlavy do svých outfitů zakomponovává poměrně často a je tak skvělou inspiraci, když nevíte, co si ke klobouku obléct.

Stylistka Emy Venturini zvolila letní klasiku v podobě proužkovaných modrobílých šatů a k nim přidala slaměný klobouk v trochu tmavším béžovém odstínu. Osvědčenou kombinací je pak světlý slamák a k němu dlouhé bílé šaty.

Slamáky mohou být i černé, ty se hodí ideálně k černým bavlněným šatům, ale dobře vypadají i s bílým modelem. Pokud byste chtěla klobouk nějakým způsobem oživit, efektní variantou je uvázat kolem dokola šátek, případně si model se šátkem či stuhou pořídit rovnou.

Letní klobouky

O nic méně populární jsou nejen na léto takzvané bucket hats, tedy bavlněné kloboučky, kterým se u nás také říká rybářské. Hned na začátek přiznáváme, že nemusí slušet úplně každému a pokud si v nich připadáte spíš jako ze seriálu Chalupáři, možná pro vás bude vhodnější variantou právě osvědčený slamák. Bucket hat vypadá dobře k dlouhým rovným vlasům, nebo naopak ke krátkému vlnitému mikádu. Nejdůležitější ale je, jak se v klobouku cítíte vy sama. Při jeho výběru je vždy důležité si klobouk vyzkoušet, zejména slamák musí opravdu dobře sedět, nepadat a ideálně držet tvar.

Mohlo by se vám líbit

Doplňková mánie! Už máte barevnou bižuterii nebo kšiltovku?

Vyznáváte módní minimalismus, a přesto máte občas chuť na hravý outfit? Nemusíte si pořizovat pestrobarevné šaty nebo nevšední módní kousky, bohatě postačí, když svůj jednoduchý outfit ozvláštníte zajímavými doplňky.
marianne.cz

Zdroj: Autorský článek