Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Ikona stylu Helen Mirren dokazuje, že zářivé barvy můžete nosit v každém věku

Info ikona
Helen Mirren

Mohla by být od hlavy až k patě zahalena v neutrálních tónech, namísto toho ji ale vídáme v pestrobarevných vzorech, růžových šatech nebo třpytivých róbách. Herečka Helen Mirren dokazuje, že se ani v 78 letech nemusíte vyhýbat zářivým barvám a slevovat ze svého osobitého stylu.

Hollywoodská herečka Helen Mirren patří k ženám, které umí stárnout s grácií. A tak byste herečku jenom sotva potkali na klinice plastické chirurgie nebo na anti-age ošetření. V rozhovoru pro The Cut dokonce Helen Mirren přiznala, že slovo anti-age by nejraději vyškrtla ze slovníku. „Stárnutí je součást lidského stavu, takže mluvit o ‚anti-stárnutí‘ je protilidské, protiskutečné a tak dále,“ řekla herečka. Ačkoliv si mnoho žen v určitém věku myslí, že je život u konce, Helen Mirren razí opačnou strategii. „Jiní tomu říkají stárnutí, já tomu říkám zrání! A jednou z výhod tohoto životního období je, že se stáváte moudrými.“

Mohlo by se vám líbit

Helen Mirren a její barevné stárnutí

Osobitý přístup razí Helen Mirren i v oblasti oblékání. Zatímco mnohé ženy už po padesátých narozeninách vyřazují ze svého šatníku výrazné barvy, jako je růžová, svítivě zelená nebo jemně modrá barva, Helen Mirren naopak tyto barvy zvesela vítá. S troškou nadsázky můžeme říct, že trend barbiecore, o kterém se aktuálně mluví v souvislosti s filmem Barbie, nosila Helen Mirren dávno před premiérou filmu. Důkazem jsou třeba fotografie z italského filmového festivalu Ora! Fest, na který Helen Mirren dorazila ve výrazných růžových šatech posetých kamínky a třpytivými flitry. Okouzlující šaty doplnila o bílé sandálky a typickou čelenku. Na světě byl outfit, ve kterém Helen Mirren doslova zářila na míle daleko.

Stejně tak se Helen Mirren nevzdává ani květovaných potisků a vzorů. Zapomenout nemůžeme na její károvaný kabát, který oblékla v únoru letošního roku při návštěvě Londýna. Bystrým pozorovatelům jistě neuniklo, že si Helen Mirren ke kabátu obula šněrovací boty s vysokou platformou. Trefou do černého byl také kabát s kohoutí stopou, ve kterém se Helen Mirren procházela po ulicích New Yorku. S rozpuštěnými blond vlasy, slunečními brýlemi a elegantní kabelkou až nápadně připomínala Carrie Bradshaw ze seriálu A jak to bylo dál.

Ikona stylu Helen Mirren a její nejhezčí outfity za poslední rok

Když černou, tak stylově

Rozhodně nechceme říkat, že Helen Mirren ve své šatní skříni nemá žádné béžové svetry, bílá trička nebo černé šaty. Přesto platí, že takové kousky nosí minimálně, a když už je oblékne, doplní je výrazným šperkem, barvenou čelenkou nebo stylovou kabelkou. Pokud tedy přemýšlíte, že „kvůli svému věku“ vyřadíte některé oblíbené módní kousky, zbrzděte. Raději si prohlédněte outfity Helen Mirren, které oblékla v posledním roce. Rázem zjistíte, že stárnout můžete nejen s grácií, ale také s růžovou barvou na svetru.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku