Přejít k hlavnímu obsahu
Móda

Letní kloboukománie: pokrývky hlavy, které vám rozhodně nesmí chybět v kufru na dovolenou

Se stylovým slamákem, plátěným kloboukem či retro kšiltem váš dovolenkový outfit už nikdy nebude nudný! Podívejte se, kde právě teď sehnat ty nejhezčí letní pokrývky hlavy.

Eliška Vrbová | 17. 07. 2019

Klasický slamák nemusí být jenom hnědý či béžový. Například v H&M, Zaře či Lindexu seženete slamák i v černé barvě, v H&M pak i v oranžové a v Zaře dokonce v červené. Jakou šířku krempy si vyberete, už je jen na vás.

Temeno hlavy vám před sluncem sice příliš neochrání, nicméně vypadají tisíckrát stylověji než typické kšiltovky. Retro kšilty pořídíte jak v slaměné variantě, tak i v duhové či "kšiltovkové".

"Bucket hat", český rybářský klobouk, je aktuálně tou nejvíce trendy pokrývkou hlavy. Vybírat můžete ze spousty varinat, v Mangu najdete batikovaný, v H&M se zvířecím vzorem a v Zaře třeba kytičkovaný.

Se stuhou, bambulkami, nápisem či šátkem - způsobů jak ozdobit klasický slamák je spoustu. Pokud neseženete svůj vysněný, nevadí! Buďte kreativní a ozdobte si obyčejný slamák podle vlastních představ. Pro ty méně zdatné máme ale tipy z obchodů. Pro ten s bambulkami zamiřte do Marks & Spencer, s bílým šátkem s puntíky seženete na Zootu a ten s černou či bílou stuhou koupíte úplně všude.