Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Marianne Fashion: Kabelka! Jak poznat tu pravou?

Je to trochu jako s partnerem – když najdete tu správnou kabelku, může z toho být láska na celý život. Spolehlivý návod, jak postupovat na lovu drahé polovičky, nejspíš neexistuje. Na to, jak (a proč vůbec) hledat ideální kabelku,
nicméně ano.

Anonymous | 13. 10. 2017

Upřímně řečeno, já sám se řadím mezi ty, kteří toho s sebou nosí co nejméně. Mám rád volné ruce. Nehledě na to, že kvůli skolióze (nebo kompulzivně obsedantní poruše?) bývám značně nesvůj ze zátěže na jedno rameno, tudíž pro mě není nošení tolik populární plátěnky zcela ideální. Klid duše mi neposkytuje ani batoh, který mi zase přijde prostorově zbytečně velkorysý na těch pár předmětů ulehčujících mi život. A tak jsem zatím v relativně stabilním vztahu s kapsami. Čas od času si ho oživím taškou Frakta z IKEA, to když potřebuji přenést něco, co se do kapes nevejde. Je totiž nejen levná (19 Kč), ale i praktická – má objem 71 litrů! Umíte si to představit? Já ne. Ale asi to bude hodně, když to stojí za zmínku na webu. Dior u kabelek objem nepíše. Asi vědí proč. Navíc je Frakta také recyklovatelná, a jak možná tušíte, letos i vysoce módní. Hodně se psalo o tom, jak se módní dům Balenciaga nechal tímto kouskem inspirovat a nabízí svou variaci za nějakých – tuším – 50 000 Kč. Kdo by po ní toužil, když si kdykoli může pořídit ikonický originál při jedné z cest za masovými koulemi, je mi záhadou, ale kdo jsem, abych soudil? A tak Fraktu nosím, když je třeba, a občas si ji ze zmíněných důvodů prostě přehodím na druhé rameno. Většinou po deseti minutách. Ale ani o minutu déle.

Birkinka místo klokaní kapsy

Zároveň však chápu, že jste se nerozhodla využít mé nabídky pomoci při výběru té pravé kabelky proto, abyste se dozvěděla, že si máte koupit tašku IKEA. 

Navíc kabelka je do jisté míry jako partner. Co do funkční stránky věci vám pomáhá vyrovnat se s nástrahami všedních dní, a byť byl Bůh milostiv a nadělil nám spoustu vychytávek, jako jsou zuby, nehty nebo třeba smyslové receptory, tak kapsu mají, myslím, jenom klokani, a my jsme nuceni s sebou až do skonání pořád něco tahat. Kabelka činí ono tahání o dost příjemnější, ne-li přímo žádoucí aktivitou, na niž se dokonce dá i těšit. Tedy pod podmínkou, že si člověk vybere co? Tu pravou tašku. A není sofistikovanější, vznešenější podoby tašky, než je právě kabelka.

Samozřejmě není vznešenější kabelky, než je Birkin od Hermès. Těžko byste hledali větší ikonu. Nehledě na to, že je stejně krásná jako praktická. Její sláva je skutečně zasloužená. Pamatuju si den, kdy má módními reáliemi absolutně nepolíbená maminka přišla domů s tím, že si koupila u Vietnamců novou kabelku za pár stovek, ale ať se na ni nejdříve sám podívám, než ji úplně odsoudím. Prý je vážně úžasná. Byla. Byla to totiž...

...CELÝ ČLÁNEK + VÝBĚR NAŠICH OBLÍBENÝCH KABELEK NAJDETE V MÓDNÍM SPECIÁLU MARIANNE FASHION!

Autor článku: Martin Váša

Marianne fashion

Svůj módní speciál najdete na stáncích od 8. září 2017 nebo si ho můžete objednat onlinezdehttp://send.cz/casopis/1079/marianne-special (v nabídce zvolte Marianne fashion trendy 2017).

Související články

Móda
Nejlepší outfity léta 2024 pro milovnice minimalismu: Snadno je napodobíte a ještě ušetříte

Nejlepší outfity léta 2024 pro milovnice minimalismu: Snadno je napodobíte a ještě ušetříte

Móda
Zapomeňte na klasické černé brýle: Letním trendům 2024 vévodí nečekané retro modely

Zapomeňte na klasické černé brýle: Letním trendům 2024 vévodí nečekané retro modely

Móda
Romantický trend fairy core ovládne léto 2024: Přenese vás do dětství, ale nosit ho můžete i do práce

Romantický trend fairy core ovládne léto 2024: Přenese vás do dětství, ale nosit ho můžete i do práce

Móda
Netradiční boty ze 70. a 90. let jsou hitem léta 2024: Budete je milovat, nebo nenávidět?

Netradiční boty ze 70. a 90. let jsou hitem léta 2024: Budete je milovat, nebo nenávidět?