Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Móda

MET GALA 2021: Prohlédněte si nejzajímavější róby z červeného koberce

Někteří tvrdí, že jde o večírek roku, jiní hovoří o „Oscarech východního pobřeží“. Ať tak či onak, benefiční ples Met Gala se po dvouroční odmlce vrátil na scénu a dokázal, že stále patří k nejdůležitějším módním událostem.

Promotion
Promotion

Všichni milovníci módy mají ve svých diářích podtržené první květnové pondělí, které tradičně patří benefičnímu plesu Metropolitního muzea v New Yorku, konkrétně jeho kostýmního institutu pojmenovaného The Anna Wintour Costume Center. V letošním roce ale do plánování Met Gala promluvila pandemie koronaviru, a tak byla květnová akce přesunuta na 13. září 2021. Kromě změny data se organizátoři rozhodli také rozeslat méně pozvánek, údajně byla pozvána asi jen třetina obvyklého počtu hostů.

I když Met Gala 2021 bylo menší co do počtu hostů, svou „velikost“ si zachovalo. Celý večer se nesl v duchu podtitulu In America: A Lexicon of Fashion, a tak jsme mohli obdivovat osobnosti v róbách od uznávaných amerických návrhářů, ale také od mladých amerických tvůrců, kteří s módou pracují udržitelnějším způsobem. „Toto téma jsme zvolili především z toho důvodu, že americká módní komunita nás podporuje už 75 let, od počátku Costume Institute, takže jsme chtěli její podporu ocenit, a také oslavit americkou módu,“ řekl kurátor Andrew Bolton.

S tématem Met Gala se úzce pojí i dress code, který v letošním roce zněl jasně - American Independence. Každá z hvězd pojala zadání po svém, a tak jsme mohli sledovat herečku Emily Blunt jako ztělesnění Sochy svobody, Jennifer Lopez v šatech s rozparkem a kovbojským kloboukem nebo Billie Eilish v pompézní róbě, která byla inspirována šaty její nejoblíbenější panenky Barbie.

Na benefičním plese se pokaždé najde také někdo, kdo svým lookem šokuje. V letošním roce se o pozdvižení postarala Kim Kardashian, která byla doslova od paty až k hlavě oblečená v celočerném looku od značky Balenciaga.

Více looků najdete v naší galerii. 

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion