Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

MET GALA 2021: Prohlédněte si nejzajímavější róby z červeného koberce

Někteří tvrdí, že jde o večírek roku, jiní hovoří o „Oscarech východního pobřeží“. Ať tak či onak, benefiční ples Met Gala se po dvouroční odmlce vrátil na scénu a dokázal, že stále patří k nejdůležitějším módním událostem.

Všichni milovníci módy mají ve svých diářích podtržené první květnové pondělí, které tradičně patří benefičnímu plesu Metropolitního muzea v New Yorku, konkrétně jeho kostýmního institutu pojmenovaného The Anna Wintour Costume Center. V letošním roce ale do plánování Met Gala promluvila pandemie koronaviru, a tak byla květnová akce přesunuta na 13. září 2021. Kromě změny data se organizátoři rozhodli také rozeslat méně pozvánek, údajně byla pozvána asi jen třetina obvyklého počtu hostů.

Mohlo by se vám líbit

I když Met Gala 2021 bylo menší co do počtu hostů, svou „velikost“ si zachovalo. Celý večer se nesl v duchu podtitulu In America: A Lexicon of Fashion, a tak jsme mohli obdivovat osobnosti v róbách od uznávaných amerických návrhářů, ale také od mladých amerických tvůrců, kteří s módou pracují udržitelnějším způsobem. „Toto téma jsme zvolili především z toho důvodu, že americká módní komunita nás podporuje už 75 let, od počátku Costume Institute, takže jsme chtěli její podporu ocenit, a také oslavit americkou módu,“ řekl kurátor Andrew Bolton.

S tématem Met Gala se úzce pojí i dress code, který v letošním roce zněl jasně - American Independence. Každá z hvězd pojala zadání po svém, a tak jsme mohli sledovat herečku Emily Blunt jako ztělesnění Sochy svobody, Jennifer Lopez v šatech s rozparkem a kovbojským kloboukem nebo Billie Eilish v pompézní róbě, která byla inspirována šaty její nejoblíbenější panenky Barbie.

Na benefičním plese se pokaždé najde také někdo, kdo svým lookem šokuje. V letošním roce se o pozdvižení postarala Kim Kardashian, která byla doslova od paty až k hlavě oblečená v celočerném looku od značky Balenciaga.

Více looků najdete v naší galerii. 

Nejzajímavější looky z Met Gala 2021