Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Met Gala 2022 s nádechem pozlaceného věku! Kdo zazářil na červeném koberci?

Info ikona
Blake Lively

Někteří tvrdí, že jde o večírek roku, jiní hovoří o „Oscarech východního pobřeží“. Ať tak či onak, benefiční ples Met Gala, který se odehrál v pondělí 2. května, dokázal, že stále patří k nejdůležitějším módním událostem.

Všichni milovníci módy mají ve svých diářích podtržené první květnové pondělí, které tradičně patří benefičnímu plesu Metropolitního muzea v New Yorku, konkrétně jeho kostýmnímu institutu pojmenovaném The Anna Wintour Costume Center. Jinak tomu nebylo ani v letošním roce, kdy se celý večer nesl ve znamení podtitulu In America: An Anthology of Fashion. Nečekejte ale mnoho různorodých rób, které ztělesňují americkou módu. Naopak, červenému koberci vládly outfity, které nás lusknutím prstu přenesly do konce 19. století, kdy Spojené státy americké zažívaly tzv. pozlacený věk.

Pompézní náladu pozlaceného věku dokonale vystihla jedna z letošních hostitelek, herečka Blake Lively. V dechberoucí róbě od Versace až nápadně připomínala jednu z postav ze seriálu Pozlacený věk. Zároveň v jejích šatech můžeme spatřit odkaz na slavný newyorský mrakodrap Chrysler. Mimochodem, poctu New Yorku vzdala svou róbou také zpěvačka Alicia Keys, která na červený koberec dorazila v kamínkových šatech Ralph Lauren doplněných o černý plášť s panoramatem města.

Nejzajímavější outfity z Met Gala 2022

Pamatujete si na celočerný outfit Kim Kardashian, který na loňském Met Gala vzbudil rozruch? Pokud jste čekali, že i letos Kim Kardashian bude svým outfit opět šokovat, pak jste měli správné tušení. Kim protentokrát oblékla úplně stejné šaty, ve kterých Marilyn Monroe zpívala „Happy Birthday“ prezidentovi Johnu F. Kennedymu. Technicky vzato jde o „zlatý kus“, avšak s dobovou módou konce 19. století nemá pranic společného.

Kdo ale naopak splnil „zadání“ na jedničku je modelka Kaia Gerber v šatech od Alexandera McQueena. „Diamant sezóny“ - hodnotíme slovy ze seriálu Bridgertonovi! S dobovou tematikou si pohrála také Billie Eilish. V korzetových šatech Gucci a v drdolu z havraních vlasů byla k nepřehlédnutí. A nepřehlédnutelná, doslova, byla také Gigi Hadid v obrovském rudém kabátu od Versace nebo Kendall Jenner v róbě od Prady, které dominoval průsvitný černý top a „šlehačková“ sukně. Nahoty se nebála ani modelka Cara Delevinge, která oblékla pouze rudé kalhoty a zlatou barvou zakryla bradavky. 

Zdroj: autorský článek

Mohlo by se vám líbit