Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Met Gala 2023 v hávu Karla Lagerfelda: Kdo zazářil na červeném koberci?

Info ikona
lily

Benefiční ples Met Gala je za námi. Letošní ročník nesl podtitul Karl Lagerfeld: A Line of Beauty a zdá se, že přítomní hosté se tématu zhostili na jedničku. Vždyť na červený koberec dorazila i Karlova milovaná kočka Choupette…

Všichni milovníci módy mají ve svých diářích podtržené první květnové pondělí, které tradičně patří benefičnímu plesu Metropolitního muzea v New Yorku, konkrétně jeho kostýmnímu institutu pojmenovaném The Anna Wintour Costume Center. Jinak tomu nebylo ani v letošním roce, kdy se celý večer nesl ve znamení podtitulu Karl Lagerfeld: A Line of Beauty. Vzdát hold bývalému kreativnímu řediteli značky Chanel přišlo mnoho významných osobností a celebrit – od sester Kardashians až po Annu Wintour. Chybět nemohli ani letošní spolupořadatelé, tedy Penélope Cruz, Dua Lipa, Michaela Coel a Roger Federer.

Mohlo by se vám líbit

Ve jménu Karla

Dress code letošního ročníku Met Gala zněl jasně: in honour of Karl. A tak zřejmě nikoho nepřekvapilo, že červený koberec opanovala černá a bílá barva, perly, kamélie nebo sluneční brýle. Jednu z hlavních rolí hrály také šaty z dílny Chanel. Naomi Campbell oblékla růžovou saténovou róbu z kolekce Chanel jaro/léto 2010 Couture, Dua Lipa zase překvapila v šatech z kolekce Chanel podzim/zima 1992 Couture a Penélope Cruz oblékla na počest Lagerfelda zdobené plesové šaty Chanel s kapucí. Jako tenká červená nit se celým večerem táhl také motiv Choupette, milované kočky Karla Lagerfelda. Zatímco někteří Choupette opěvovali drobnými detaily, například kabelkou ve tvaru kočky, jiní šli mnohem dál. Ano, na mysli máme herce Jareda Leta, který na červený koberec dorazil v kočičím převleku.

Nejen zmiňované outfity si můžete prohlédnout v naší galerii. 

Nejzajímavější róby z Met Gala 2023
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku