Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Met Gala 2024: Podívejte se na nejkrásnější róby z červeného koberce

V noci proběhla největší a nejočekávanější módní událost roku - Met Gala. Slavnostní večer se již tradičně uskutečnil v Metropolitním muzeu umění v New Yorku a z úchvatných rób, které vynesly slavné celebrity, byli unešeni i ti největší módní nadšenci. Téma letošního Met Gala bylo Sleeping Beauties: Reawakening Fashion. Podívejte se, jak se se zadáním vypořádali světově nejuznávanější módní návrháři. Které róby vás letos zaujaly nejvíce?

Aneta Akgül | 7. 05. 2024

Co je Met Gala?

Met Gala, známý také jako Met Ball, je každoroční charitativní galavečer, který se koná v Metropolitním muzeu umění v New Yorku na podporu Costume Institute, což je oddělení muzea specializující se na módu. Tato prestižní událost je často označována jako “největší módní noc” a je známá svým luxusním červeným kobercem, na kterém se objevují hvězdy z oblasti filmu, hudby, módy a dalších uměleckých oborů.

Met Gala byla založena v roce 1948 módní publicistkou Eleanor Lambert jako způsob, jak získat prostředky pro nově založený Costume Institute a zároveň oslavit otevření jeho roční výstavy. Od té doby se Gala stala jednou z nejvýznamnějších společenských událostí nejen v New Yorku, ale v celosvětovém měřítku.

Každoročně se Met Gala koná první pondělí v květnu a je spojena s otevřením nové výstavy Costume Institute. Téma výstavy určuje dress code pro večer a je očekáváno, že hosté své oblečení přizpůsobí danému tématu. Velmi často ve tak objevují ve velmi kreativních a extravagantních outfitech.

O tom, kdo bude na Met Gala přítomen, rozhoduje Anna Wintour, šéfredaktorka amerického magazínu Vogue. Je dlouholetou předsedkyní Met Gala a právě její slovo je rozhodující - každého, kdo si zakoupí vstupenku na tuto prestižní událost, Wintour osobně schvaluje. Letošní Met Gala bylo oslavou nové výstavy Costume Institute s názvem “Sleeping Beauties: Reawakening Fashion”. Cena za vstupenku na tuto akci byla stanovena na 75 000 amerických dolarů, což je v přepočtu necelých 1 750 000 korun.

Mohlo by se vám líbit

Blíží se filmový festival v Cannes: Prohlédněte si ty nejkrásnější róby z minulých ročníků

Francouzské město Cannes je známé jako centrum kinematografie, kde se snoubí lesk a půvab. Každoročně zde probíhá filmový festival, který patří mezi nejuznávanější na celém světě a je přehlídkou nejen nejaktuálnějších filmů, ale i nejslavnějších celebrit a jejich honosných rób. Letošní festival se uskuteční od 14. do 25. května. Pojďme se společně podívat na ty nejúchvatnější modely z předchozích let.
marianne.cz

Téma letošního Met Gala zapojil historickou kreativitu

Téma letošního Met Gala bylo Sleeping Beauties: Reawakening Fashion, což je také název příslušné výstavy Metropolitního muzea umění Costume Institute, která bude probíhat od 10. května do 2. září 2024. Hlavními lákadly výstavy je asi padesát okouzlujících historických šatů z nejrůznějších sbírek, které jsou natolik křehké, že je již nelze nosit. Tyto šaty jsou ztělesněním “spících krásek” zmíněných v názvu. Prezentace modelů bude probíhat skrze video animace a různé světelné projekce. Výstava nabídne pohled na téměř čtyři staletí módního vývoje a předvede tvorbu největších ikon módního designu.

Dress code pro letošní Met Gala 2024 byl The Garden of Time, v překladu Zahrada času, inspirovaný stejnojmennou povídkou J.G. Ballarda z roku 1962.

Podívejte se na nejkrásnější róby z Met Gala 2024:
Zdroj článku

Související články

Móda
Módní nezbytnost na léto? Klobouk a šátek. Víme, jak oba kousky nosit

Módní nezbytnost na léto? Klobouk a šátek. Víme, jak oba kousky nosit

Móda
Trendy plavky pro milovnice tichého luxusu: Které elegantní a minimalistické modely si vyberete?

Trendy plavky pro milovnice tichého luxusu: Které elegantní a minimalistické modely si vyberete?

Móda
Čtveřice trendy šatů, ve kterých letos v létě zazáříte: Už je máte v šatníku?

Čtveřice trendy šatů, ve kterých letos v létě zazáříte: Už je máte v šatníku?

Móda
Jak si sestavit letní šatník? Francouzky letos nedají dopustit na těchto 6 kousků

Jak si sestavit letní šatník? Francouzky letos nedají dopustit na těchto 6 kousků