Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Blíží se filmový festival v Cannes: Prohlédněte si ty nejkrásnější róby z minulých ročníků

Francouzské město Cannes je známé jako centrum kinematografie, kde se snoubí lesk a půvab. Každoročně zde probíhá filmový festival, který patří mezi nejuznávanější na celém světě a je přehlídkou nejen nejaktuálnějších filmů, ale i nejslavnějších celebrit a jejich honosných rób. Letošní festival se uskuteční od 14. do 25. května. Pojďme se společně podívat na ty nejúchvatnější modely z předchozích let.

Aneta Akgül | 6. 05. 2024

77. ročník filmového festivalu v Cannes se rychle blíží

Filmový festival v Cannes je každoroční oslavou kinematografie, která přitahuje filmové tvůrce, hvězdy a nadšence z celého světa. Tento prestižní festival, který se koná ve francouzském městě Cannes, je známý svým červeným kobercem, na kterém se předvádějí největší filmové osobnosti v nádherných róbách.

77. ročník tohoto festivalu se bude konat od 14. do 25. května 2024 a všem účastníkům slibuje bohatý program, který zahrnuje nejen promítání filmů, ale také různé workshopy, panelové diskuse a další události, které umožňují setkání a výměnu názorů mezi filmovými profesionály. Jednou z hlavních hvězd bude letos mimo jiné také uznávaná herečka Meryl Streep.

Cannes je také místem, kde se udělují prestižní ceny, včetně Zlaté palmy, která je považována za jednu z největších poct pro filmové dílo. Každý rok je zde představena oficiální selekce filmů, které se ucházejí o různé ceny a uznání. Letošní ročník přinese nové filmy od renomovaných režisérů i od nových talentů, kteří se snaží prosadit na mezinárodní scéně.

Mohlo by se vám líbit

Met Gala 2024 se blíží! Zjistěte, jaké bude letos téma a prohlédněte si nejlepší modely z předešlých let

Největší módní večer roku se kvapem blíží a všichni milovníci extravagantních kostýmů a nejvýznamnějších celebrit se letos mohou těšit na pořádnou dávku vintage fantazie. Slavnostní večer jako vždy oslaví jarní výstavu Costume Institute v Metropolitním muzeu umění v New Yorku. Jaké téma nás letos čeká a v jakých nejlepších modelech se hvězdy předvedly v minulých letech?
marianne.cz

Festival nejen o filmech, ale také o módě

Festival v Cannes zdaleka není jen o filmech - je to také událost, která oslavuje módu, umění a kulturu. Červený koberec je každoročně svědkem prezentace nádherných šatů a obleků od světových návrhářů, což dodává festivalu další rozměr glamouru.

Filmový festival v Cannes je každoročně také přehlídkou světových hvězd, které se na červeném koberci objevují v nádherných róbách od předních světových návrhářů. Historie festivalu je plná okamžiků, kdy se zde představily největší filmové a módní ikony.

Na červeném koberci několikrát zazářila například modelka Bella Hadid v róbách od různých světových návrhářů. Herečka Elle Fanning loni připomínala moderní princeznu v šatech od značky Alexander McQueen, zatímco Anne Hathaway zase v roce 2022 oslnila v šatech od Armani Privé na premiéře filmu Armageddon. V minulosti se na festivalu objevily i další ikonické dámy, jako Audrey Hepburn, Elizabeth Taylor a Grace Kelly, které pomohly upevnit pověst Cannes jako domova neuvěřitelného glamouru. V roce 1987 zde dokonce prošla po červeném koberci Princezna Diana v modrých šatech od Catherine Walker. Festival v Cannes je tedy nejen oslavou filmu, ale i módy, a červený koberec je každoročně místem, kde se potkávají elegance, styl a umění.

Podívejte se na nejkrásnější róby z červeného koberce v Cannes z minulých let. Které šaty se vám líbí nejvíce?
Zdroj článku

Související články

Móda
Jediný kousek, který budete letos v létě potřebovat: Je pohodlný a vypadá extra stylově

Jediný kousek, který budete letos v létě potřebovat: Je pohodlný a vypadá extra stylově

Móda
Legendární Cher brzy oslaví 78 let: Podívejte se na její nejikoničtější módní momenty

Legendární Cher brzy oslaví 78 let: Podívejte se na její nejikoničtější módní momenty

Móda
Elegantní šaty inspirované 20. léty budou velkým letním trendem. Propadnete jim také?

Elegantní šaty inspirované 20. léty budou velkým letním trendem. Propadnete jim také?

Móda
Vkročte do léta stylově: Letošní sezóně bude dominovat těchto 7 trendy sandálků

Vkročte do léta stylově: Letošní sezóně bude dominovat těchto 7 trendy sandálků