Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Módní ikona jménem Freddie Mercury! Prohlédněte si jeho nejvýraznější outfity

Info ikona
Freddie Mercury

O Freddiem Mercurym povětšinou mluvíme ve spojitosti s hudbou. Pojďme si ale u příležitosti jeho nedožitých 76. narozenin konečně přiznat, že patřil také k módním ikonám.

Zatímco v dnešní době máme Harryho Stylese, v 70. a 80. letech jsme mohli upínat zrak ke kostýmům Freddieho Mercuryho. A ruku na srdce, tito dva muži se v přístupu k módě příliš neliší. Oba spojuje láska k oblečení, které máme stereotypně zaškatulkované v šuplíčku „pro ženy“, a stejně tak jsme oba mohli zahlédnout v excentrických overalech, které se třpytily na míle daleko. Jediný rozdíl je v tom, že Freddie Mercury oblékl koženou sukni téměř o pětatřicet let dříve…

Mohlo by se vám líbit

Freddieho styl oblékání bychom mohli rozdělit na dvě kapitoly. První kapitola se odehrávala v 70. letech, kdy Freddie zkoušel různorodé styly, experimentoval a nebál se obléknout outfity, ve kterých do té doby nikdo na pódiu nevystupoval. Ať už mluvíme o overalech s hlubokým výstřihem, krátkých šortkách až po plisovaný top, který byl inspirovaný svatebními šaty od návrhářky Zandry Rhodes, všechny zmíněné outfity byly bezpochyby revoluční. „Myslím, že byl pravděpodobně jedním ze zakladatelů androgynního hnutí v módě,“ řekla Zandra Rhodes pro magazín Another Man. Postupem času se jeho jevištní móda začala proměňovat v módu divadelní. Jenom vzpomeňme na videoklip I want to break free, ve kterém Freddie Mercury oblékl koženou sukni a růžový top. 

Druhá kapitola odstartovala na počátku 80. let, kdy si o pozornost začala říkat kůže a subkultura S&M. Freddie Mercury si nechal narůst svůj typický knír a kožené bundy se staly jeho každodenním doplňkem. V těchto glam-rockových letech začal častěji sahat po oblečení, které mělo mužnější střih. Nutno ale dodat, že Freddie Mercury se nevzdával ani svých oblíbených přiléhavých kousků. „Byl to jediný člověk na planetě, který mohl na stadionu ve Wembley obléknout přiléhavý overal s blesky, a přimět i ty nejtoxičtější muže na světě, aby chtěli být na jeho místě,“ napsal Joobin Bekhrad do GQ. Na konci svého života Freddie Mercury odhodil kožené kalhoty stranou a mnohem častěji jste ho mohli zahlédnout v minimalistickém dvouřadém obleku.

SHOW MUST GO ON a Freddie Mercury
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku