Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Freddie Mercury a jeho bezmezná láska ke kočkám

Info ikona
Freddie Mercury

Srdce zpěváka Freddieho Mercuryho plesalo nejen pro hudbu, ale také pro kočky. A tak hádáme, že geniální zpěvák kapely Queen by své 75. narozeniny, které připadají na 5. září, oslavil právě ve společnosti čtyřnohých kamarádek.

Po světě chodí nejen pejskaři tělem i duší, ale také lidé, kteří bezmezně zbožňují kočky. V případě zpěváka Freddieho Mercuryho nemusíme dlouze hádat, do jakého tábora patřil. Frontman kapely Queen se totiž svou láskou ke kočkám nikterak netajil a jakmile mohl, trávil čas v poklidné kočičí společnosti.

Mohlo by se vám líbit

Haló, tady Tom a Jerry

Pravdou ale zůstává, že za zpěvákovu lásku ke kočkám může Mary Austinová. Mercuryho životní láska a nejlepší přítelkyně pořídila zpěvákovi jeho první pár koček – Toma a Jerryho. Freddie Mercury si rozvernou dvojku natolik zamiloval, že jakmile vyrazil na turné, neváhal Tomovi a Jerrymu zatelefonovat. Ptáte se, jak takový telefonát probíhal? „Mary přidržela Toma a Jerryho u telefonního sluchátka a Freddie začal s kočkami mluvit. Obdobně to probíhalo i v dalších letech, kdy se jeho kočičí smečka rozrostla o další členy,“ vzpomíná jeho osobní asistent Peter Freeston.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

10 malých kočiček

A když mluvíme o kočičí smečce, doopravdy myslíme SMEČKU. Freddieho láska ke kočkám neznala mezí, a tak zpěvák v jednu chvíli choval neuvěřitelných deset koček – Toma, Jerryho, Tiffany, Dorothy, Delilah, Goliath, Lily, Miko, Oscara a Romea. „Kočky byly jeho rodinou,“ prohlásil Freestone a rozhodně se nemýlil. Freddie Mercury doopravdy vnímal kočky jako své děti, což dokazuje fakt, že každá kočka měla svou vlastní vánoční punčochu naplněnou kočičími pamlsky a hračkami. Freddie jako správný páníček dbal také na to, aby kočky dostávaly kvalitní stravu. Občasně sice musely schroupat granule, ale po většinu času si pochutnávaly na čerstvém kuřeti nebo rybách.

Freddieho vztah ke kočkám se promítl také do jeho sólové hudební tvorby. V roce 1985 vydal zpěvák album s názvem Mr. Bad Guy, které bylo věnováno mé kočce Jerry, také Tomovi, Oscarovi a Tiffanymu a všem milovníkům koček v celém vesmíru.“ Údajně měl zpěvák ve své smečce favoritky, kterým se dostávalo výsadního postavení. Konkrétně je řeč o kočce Delilah, které zpěvák dokonce nazpíval písničku. V textu zaznívá, že Freddie miluje Delilah, a že ho dělá šťastným ve chvíli, kdy se schoulí do klubíčka a lehne si v jeho blízkosti.

Nelehké odcházení

V posledních týdnech života se Freddie snažil krásu Delilah přenést na malířské plátno. A když v roce 1991 Freddie Mercury umíral, údajně jedna z posledních věcí, co udělal, bylo, že Delilah pohladil po kožíšku. Není také žádným tajemstvím, že ve své poslední závěti vše odkázal Mary a kočkám.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu