Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Nejkrásnější móda z Českých lvů v minulých letech

Info ikona
Sára Donutilová, Martin Donutil

31. ročník České filmové a televizní akademie je za dveřmi. Udílení prestižních cen se každoročně účastní desítky českých a slovenských osobností, které excelují na filmovém plátně, nebo se podílejí na tvorbě těch nejlepších českých filmů. Přípravy na tento ceremoniál trvají hodiny a my se společně podíváme na ty nejkrásnější módní momenty loňských ročníků.

Klára Novotná | 8. 03. 2024

Kdo si letos odnese Českého lva 2024?

Nejvíce šancí na prestižní filmové ocenění mají s největším počtem nominací filmy Bratři Tomáše Mašína, Úsvit Matěje Chlupáčka, Bod obnovy Roberta Hloze, Přišla v noci Tomáš Pavlíčka a Jana Vejnara, Němá tajemství rovněž v režii Tomáše Mašína, Tancuj Matyldo Petra Slavíka a televizní seriál Volha Jana Pachla.

V hereckých kategoriích si mohou v letošním roce další lví sošku na své konto připsat například Tatiana Dyková Vilhelmová, Jana Plodková, Eliška Křenková, Karel Roden nebo Martha Issová. Naopak vůbec s první nominací vstoupili do závěrečného klání o Českého lva Simona Peková, Regina Rázlová, Oskar Hes, Jan Nedbal, David Prachař nebo Milena Steinmasslová. ČFTA pravidelně uděluje i ocenění za mimořádný přínos české kinematografii, které si v letošním roce v Rudolfinu převezme kameraman Vladimír Smutný.

Mohlo by se vám líbit

New York Fashion Week 2024: Jak nosit trenčkoty, kožená saka a červené doplňky?

Uplynulé dny patřily fashion weeku v New Yorku, kde se představovaly kolekce pro příští sezónu podzim a zima. Kromě přehlídek značek Michael Kors, Gabriela Hearst, Coach či Carolina Herrera ale samozřejmě nechyběly ani stylové modely v ulicích. Nejčastěji fashion influencerky, stylistky, módní redaktorky a celebrity oblékaly kožené trenčkoty a saka, trendy červené boty či kabelky a nadčasové kabáty. Jakým lookem z ulic města, které nikdy nespí, se inspirujete?
marianne.cz

Móda na minulých Českých lvech 

Předávání cen Český lev není jenom o filmové tvorbě. Je to skvělá příležitost, jak vidět a ohodnotit vkus českých osobností. Zatímco někteří rádi experimentují, jiní každoročně podporují své oblíbené návrháře. Připomeňte si společně s Marianne ty nejkrásnější róby na loňském udílení cen. 

Přehled kategorií na Českých lvech 2024

1) nejlepší celovečerní hraný film

2) nejlepší režie

3) nejlepší scénář

4) nejlepší kamera

5) nejlepší hudba

6) nejlepší střih

7) nejlepší zvuk

8) nejlepší scénografie

9) nejlepší kostýmy

10) nejlepší masky

11) nejlepší herečka v hlavní roli

12) nejlepší herec v hlavní roli

13) nejlepší herečka ve vedlejší roli

14) nejlepší herec ve vedlejší roli

15) nejlepší dokumentární film

16) nejlepší televizní film nebo minisérie

17) nejlepší televizní seriál

18) nejlepší animovaný film

19) nejlepší krátký film

20) mimořádný přínos české kinematografii

21) mimořádný počin v oblasti audiovize

Nejkrásnější móda z minulých ročníků Českýho lva
Zdroj článku