Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Nové české tváře, které dobyly modelingový svět

Info ikona
SCHWARZKOPF ELITE MODEL LOOK

Zkuste vyjmenovat několik českých modelek, které si podmanily světová modelingová mola. Hádáme, že ve vašem výčtu nebudou chybět jména jako Tereza Maxová, Eva Herzigová, Daniela Peštová, Pavlína Němcová nebo Petra Němcová. Zapomínat bychom ale neměli ani na další české tváře, které bezesporu dokazují, že se v České republice stále rodí krásné a charismatické ženy.

České topmodelky dobyly světová mola už v devadesátých letech. Tereza Maxová s Evou Herzigovou uspěly v roce 1989 v Paříži, Daniela Peštová si podmanila casting Madison Models a Petra Němcová nejprve prorazila v Milánu, a následně ve Spojených státech amerických. Nutno ale dodat, že na úspěchy zmíněných dam navazují i další české tváře, o kterých ještě mnoho uslyšíme.

Mohlo by se vám líbit

Amélie Konšelová

Krásný závěr loňského roku prožila šestnáctiletá Amélie Konšelová, která 21. prosince zvítězila v celosvětové soutěži Elite Model Look. "Jsem překvapená, ale zároveň velmi potěšená výhrou ve světovém finále Elite Model Look. Velmi jsem si přála v této soutěži uspět, ale do poslední chvíle by mě nenapadlo, že se to skutečně stane. Poznala jsem díky online světovému finále spoustu příjemných lidí z nejrůznějších států z celého světa, kteří se v modelingu pohybují a o to víc si této výhry vážím," řekla Amélie po vyhlášení vítězů.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Barbora Podzimková

Svět vzhůru nohama se Barboře Podzimkové obrátil v roce 2014, kdy vyhrála národní a posléze celosvětové kolo soutěže Elite Model Look. Následně Barbora nechyběla na přehlídkách značky Miu Miu, Dior, Prada nebo Chanel. Pokud nejste modelingoví odborníci, možná jste jméno Barbory Podzimkové slyšeli také ve spojitosti s hudbou. V srpnu loňského roku se totiž zasnoubila s hudebníkem Albertem Černým.

Eva Klímková

O Evě Klímkové se říká, že je českou Kate Moss. Ať už s tímto tvrzením souhlasíte nebo ne, rozhodně má Eva obdobný talent a jiskru v oku. Poprvé o sobě dala vědět v roce 2013, kdy zvítězila ve světovém kole soutěže Elite Model Look. Od té doby se Eva Klímková objevila například na titulní straně slovinské i francouzské Elle, v německém magazínu Madame nebo v editorialu Vanity Fair Italia.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Hana Jiříčková

Třicetiletá Hana Jiříčková také patří k modelkám, které uspěly v národní soutěži Elite Model Look. Od jejího vítězství sice uplynulo čtrnáct let, avšak Hana neustále dokazuje, že patří ke světové špičce. Důkazem jsou její titulní stránky, které nafotila například pro španělskou, portugalskou, mexickou, ukrajinskou nebo francouzskou edici Vogue. Hana uspěla také v kampani pro značky Max Mara, Tommy Hilfiger, Emporio Armani nebo Polo Ralph Lauren.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Denisa Dvořáková

Zapomenout nelze ani na Denisu Dvořákovou, vítězku Elite Model Look roku 2006. Denisa Dvořáková se po vítězství stala vyhledávanou modelkou ve Spojených státech amerických, a tak nechyběla na přehlídkách v rámci newyorského fashion weeku. Zároveň jste ji mohli zahlédnout v kampaních značek Dolce Gabbana, Versace Jeans, Chloé nebo Givenchy Beauty.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit