Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Praha odhalila nové tváře světového modelingu: Kdo vyhrál Schwarzkopf Elite Model Look 2024?

Před pár týdny hostila O2 arena světový šampionát v hokeji. V sobotu 15. června se ale proměnila v centrum módy. Praha se totiž potřetí stala hostitelem světového finále nejprestižnější modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look. Jak akce probíhala a kdo se stal vítězem?

Čtyřicet finalistek a finalistů vybraných z tisíců uchazečů z více než 105 různých národností. Právě z nich odborná porota vybrala nejnadějnější modelku a modela, kteří teď mají unikátní příležitost prorazit na těch nejprestižnějších přehlídkových molech a titulních stranách módních magazínů. Vítězi pro rok 2024 se stali Micklate Décio Macobola z Mozambiku a Ital Imade Darouache. Dveře ke světovému modelingu ale díky soutěži Schwarzkopf Elite Model Look má zcela otevřené i zbylých osmatřicet finalistů.

Z Pražského hradu do největší areny

Světové finále se do O2 areny přesunulo ze Španělského sálu Pražského hradu, kde proběhlo v roce 2022. Se změnou lokace a díky spolupráci s Transmission Festivalem se proměnila i celková dramaturgie slavnostního galavečera. Tu měl po hudební stránce na starost DJ a producent NobodyListen v režii Jany Burkiewiczové. Během večera vystoupila i zpěvačka Annet X a slovenská zpěvačka s etiopskými kořeny Anabela Mollová.

Letos jsme hostům představili nový koncept a máme na něj nadšené ohlasy. Je jasné, že hala typu O2 areny má úplně jinou atmosféru než Španělský sál, zároveň jsme v našem přístupu k organizaci rádi inovativní, a tak bylo spojení s Transmission Festivalem perfektní příležitostí. Diváci určitě ocenili i módní vstupy fashion partnera OBSESSION s vlasovým stylingem od Schwarzkopf a make-upem od ARTDECO v nádherných špercích značky Klenoty Aurum. O styling večera se postarala stylistka Daniela Pilná. Talentovaný Jan Černý opět prezentoval úžasnou kolekci své značky Jan Société pro mužské finalisty,“ hodnotí průběh světového finále soutěže Saša Jány, jeho producent a ředitel agentury Elite Prague.

Ten nejnáročnější úkol – tedy výběr těch nejlepších ze 40 top finalistů – připadl na odbornou porotu, ve které zasedli odborníci z modelingového světa. Vítěze určil panel sestávající se z 30 agentů z celého světa.

Jak vypadalo světové finále Schwarzkopf Elite Model Look 2024?

Svátek módy a krásy

V publiku objevila řada významných hostí. Na přehlídku toho nejlepšího, co současná móda nabízí, dorazila například topmodelka Daniela Peštová se syny, Michaela Kociánová s přítelem či Jana Kolářová s manželem. Nechyběla ani herečka Hana Vagnerová s partnerem, moderátorky Eva Hecko Perkausová, Zorka Hejdová a Gabriela Lašková, muzikant Albert Černý s modelkou Barborou Černou, zpěvačka Zea či návrhář Jan Černý.

Celým večerem provázel zpěvák a tanečník Adam Pavlovčin, alias Adonxs, který připojil ukázku svojí vlastní tvorby, která patří k tomu nejoriginálnějšímu, co je na české a slovenské scéně v současnosti k poslechu.

Elite Model Look je globálně nejúspěšnější modelingová soutěž, která nejen v minulosti nastartovala kariéry mnoha mužských i ženských superhvězd. Česká republika v historii soutěže zaujímá speciální postavení, protože právě odtud pochází vůbec nejvíce absolutních ženských vítězek, konkrétně šest. Proto se světové finále opakovaně vrací do Prahy a pro mě osobně je čest se na něm při každé této příležitosti organizačně podílet,“ ohlíží se Saša Jány za několik dekád dlouhou historií soutěže, která dala světu jména jako Cindy Crawford, Lara Stone, Giselle Bündchen, Alessandra Ambrosio, Diane Kruger nebo Vittoria Ceretti.

Zmíněná šestice českých vítězek pak sestává z Lindy Vojtové (2000), Denisy Dvořákové (2006), Evy Klímkové (2013), Barbory Černé (2014), Jany Kolářové (2016) a Amélie Konšelové (2021).

Jsme velice pyšní na všechny naše finalistky a finalisty, na jejich tvrdou práci, nasazení a profesionalitu. Jsou naší budoucí generací talentů a tento jejich úspěšný start na finále znamená začátek mnoha zářných kariér v modelingu,” říká Jennifer-May Cope, globální ředitelka Elite Model Look.

Slavní hosté, kteří zavítali na finále Schwarzkopf Elite Model Look 2024
Zdroj článku

Související články

Móda
Jak se obléct na rande: Tipy na outfity na romantické pikniky i vášnivé večery

Jak se obléct na rande: Tipy na outfity na romantické pikniky i vášnivé večery

Móda
Trendy doplňky pro léto 2024: 4 módní detaily, které vám vylepší i ten nejjednodušší outfit

Trendy doplňky pro léto 2024: 4 módní detaily, které vám vylepší i ten nejjednodušší outfit

Móda
V létě 2024 obujte boty, na které nedaly dopustit Audrey Hepburn ani Marilyn Monroe. Kačenkové podpatky jsou letos překvapivě trendy

V létě 2024 obujte boty, na které nedaly dopustit Audrey Hepburn ani Marilyn Monroe. Kačenkové podpatky jsou letos překvapivě trendy

Móda
Do parného horka i do klimatizace: 3 outfity, které jsou vhodné ven i do kanceláře

Do parného horka i do klimatizace: 3 outfity, které jsou vhodné ven i do kanceláře