Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Oscaři 2022: Kdo zazářil na filmovém plátně i červeném koberci?

Info ikona
Oscar

Čtyřiadevadesáté udílení prestižních filmových cen Oscar už zná své vítěze i poražené. A to nejen na poli umění, ale také módy. Nezapomeňme totiž, že k oscarovému večeru bezpochyby patří červený koberec a hvězdy v dechberoucích róbách.

Zatímco v loňském roce probíhalo předávání Oscarů ještě pod tíhou koronavirových opatření, v letošním roce se ikonický večer odehrál podle starých, dobrých pravidel. A tak v neděli 27. března dorazili do hollywoodského Dolby Theatre všichni, kteří v zaoceánském filmovém světě něco znamenají. Filmovým večerem následně provázela trojice zdatných moderátorů, respektive komiků, v čele s Reginou Hall, Amy Schumer a Wandou Sykes.

Mohlo by se vám líbit

Filmová facka

Pokud patříte k filmovým fanouškům, pravděpodobně vám neuniklo, že jedním z největších oscarových favoritů byl snímek Síla psa, který obdržel dokonce nejvyšší počet nominací. I proto mnohé překvapilo, že film nakonec proměnil pouze jednu nominaci, a tak se ze zlaté sošky radovala pouze jeho režisérka Jane Campion. O poznání větší radost panovala u tvůrců filmu V rytmu srdce, který zvítězil v hlavní kategorii - nejlepší snímek. Zároveň si zlatou sošku odnesl Troy Kotsur, a to za nejlepší mužský výkon ve vedlejší roli a Siân Heder, která stojí za scénářem filmu V rytmu srdce. Pokud bychom se ale zaměřili na počet získaných Oscarů, pak na plné čáře zvítězil snímek Duna, který uspěl v kategoriích nejlepší kamera, střih, hudba, výprava, vizuální efekty a zvuk.

Prestižní ocenění za nejlepší herečku získala Jessica Chastain, která zazářila ve snímku The Eyes of Tammy Faye. Naopak v mužské kategorii dosáhl filmového Olympu herec Will Smith. Ten si odbornou porotu získal svým výkonem ve filmu Král Richard: Zrození šampiónek. Nutno dodat, že právě Will Smith se při udělování Oscarů postaral o menší pozdvižení. V momentě, kdy herec Chris Rock pronesl nevhodný žert na adresu Smithovy manželky, Will Smith vyskočil na pódium a Chrisu Rockovi dal facku. Diváci v sále rázem oněměli a přímý přenos byl dokonce na krátkou dobu přerušen.

Róby z předávání Oscarů 2022

V hlavní roli černá a růžová

Kdybychom měli jedním (tedy dvěma) slovy popsat letošní oscarové róby, jednohlasně bychom prohlásili – černá a růžová. Tyto dvě barvy zcela opanovaly červený koberec a postaraly se o to, že mnoho rób splynulo do jedné. V týmu „černá“ jsme mohli najít například zpěvačku Billie Eilish v šatech od Gucciho, Sofii Carson, Maddie Ziegler nebo Penélope Cruz. Naopak v duchu „jen růžová to může být“ vyrazila na předávání Oscarů herečka Mila Kunis, Lily James, Zoe Kravitz, Serena Williams a Jessica Chastain.

Naopak netradičních rób bychom na letošních Oscarech napočítali na prstech jedné ruky. V tomto ohledu nás nezklamala pouze Kristen Stewart a Zendaya. Zatímco herečka Kristen Stewart oblékla šortkový kostýmek od Chanel, Zendaya na červeném koberci zazářila ve lesklé stříbrné sukni doplněné o krátký košilový top Valentino.

Zdroj: csfd.cz

Mohlo by se vám líbit