Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Průsvitné šaty a sukně jako módní trend 2024, který nabírá na síle: Nosit se bude v nejrůznějších podobách

Průsvitné látky vídáme už několik sezón, ovšem v roce 2024 nabírá tento trend na síle a bude se nosit v nejrůznějších podobách. Transparentní šaty, sukně nebo kalhoty budou tedy módní nezbytností a jelikož jsou sexy a zároveň elegantní, nemusí se jich bát ani konzervativnější povahy. Je na čase zařadit je do svého šatníku.

Pokud chcete dát v roce 2024 na odiv své ženské křivky, ale stále baví vás probouzet fantazii, vyměňte crop topy a minisukně za elegantní a zároveň sexy šaty, sukně a halenky z průsvitného materiálu. S transparentní látkou si můžete vybrat, zda budete za romantickou bohyni v nařasených šatech, nebo jestli ukážete sexy nožky skrze průhlednou sukni. Díky tomu, že budou tyto materiály rozšířené, mohou si je dovolit i ženy, které nejsou zastánkyněmi výstředního oblečení a přílišného odhalování, s čímž se musí u průhledné látky počítat. Velká výhoda kousků z těchto materiálů tkví také v tom, že je můžete nosit jako elegantní do práce, šik na schůzku a sexy na party. Stačí je jen správně zkombinovat a zvolit střih odpovídající příležitosti.

Mohlo by se vám líbit

Jak nosit průhledné šaty a vypadat stále šik?

Průhledné šaty mohou působit vulgárně i nesmírně elegantně, je mezi tím však tenká hranice, na níž celebrity velmi rády balancují. Kterým se daří v těchto odvážných outfitech vypadat stále šik, se dozvíte v galerii.
marianne.cz

Průsvitnými šaty můžete okouzlit i pobouřit

Průsvitné látky bývají spojovány s kontroverzností. Ve světě módy mají ale fascinující sílu, která vzbuzuje respekt. Průsvitné oblečení, kterým se chlubí světové celebrity, posouvají neustále hranice a jsou velmi obdivovány i kritizovány. Nedá se popřít, že u těchto materiálů je jen tenká hranice mezi odvahou a nevkusem, který může leckoho pobouřit. Pokud však pobuřujete rádi, směle do toho. S průsvitnými šaty a sukněmi, které víc ukazují, než aby zahalovaly, se vám to snadno podaří.

Od průsvitného oblečení, až po poloprůsvitné prvky

Netoužíte-li dávat na odiv své spodní prádlo a nahou kůži, sáhněte po poloprůsvitných materiálech. Nebo tento mídní trend zařaďte do šatníku prostřednictvím kousků, jež mají průsvitné jen jednotlivé prvky, jako například rukávy, nebo dekolt. Transparentní látka zkrátka letos hraje prim a je jen na vás, v jaké formě a v jaké míře ji vynesete. Je ale fajn uvědomit si, že bez ohledu na váš věk, váhu nebo konfekční velikost je tento trend synonymem toho, že ženy přebírají autoritu nad vlastním tělem. Proto odhoďte stud a zábrany a zcela průsvitných materiálů se nebojte.

Tento trend je tak revoluční, že Musée Yves Saint Laurent Paris věnoval transparentnosti celou výstavu s názvem Transparences - Le pouvoir des matières (Transparence – síla materiálů).

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Trendy průsvitné šaty a sukně pro rok 2024
Zdroj článku

Související články

Móda
Jak si sestavit letní šatník? Francouzky letos nedají dopustit na těchto 6 kousků

Jak si sestavit letní šatník? Francouzky letos nedají dopustit na těchto 6 kousků

Móda
Svatební kolekce, šaty jako z filmu i cool tenisky. Co je nového u českých designérů?

Svatební kolekce, šaty jako z filmu i cool tenisky. Co je nového u českých designérů?

Móda
Kalhoty, které opticky prodlouží nohy i těm nejmenším z vás: Už je máte ve skříni?

Kalhoty, které opticky prodlouží nohy i těm nejmenším z vás: Už je máte ve skříni?

Móda
Módní ikona a vlivná první dáma USA: Slavné momenty Jackie Kennedy Onassis

Módní ikona a vlivná první dáma USA: Slavné momenty Jackie Kennedy Onassis