Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Tajnosti šatníku: Jana Plodková

Jana Plodková patří mezi nejstylovější české herečky. Proč ji baví na první pohled neuchopitelné kousky a jaké to je, když si vyrazí ven v papučích?

Na akcích ji nepřehlédnete a hodně výrazně působí i na každodenních pochůzkách v českých ulicích. „Mám třeba boty s chlupy a na ty musím mít náladu, respektive musím mít náladu na reakce ostatních. Protože na mě pak lidé pokřikují, proč chodím ven v papučích, kde jsem je vyhrabala a podobně. Nechává mě to ale v klidu. Víte proč? Protože dokud si lidé nezačnou hrát, tak podle mě nezačnou žít,“ míní herečka. A dodává: „Až příliš dlouho jsme byli jen stádo stejných oveček. A když konečně vylézají odvážnější ovce a shazují ty stejné kožichy, ostatní na to nejsou zvyklí. Ještě to bude chtít nějaký čas.“

Herečka tvrdí, že miluje jednoduchost, baví ji stylově čisté věci, které jsou zajímavé spíše materiálem a střihem. „Jednoduchost mi dovoluje nosit zábavné boty. To mě baví moc! Třeba na tyhle, co mám na sobě, jsem nějaký čas šetřila. Viděla jsem je a byla to láska na první pohled,” říká Jana a předvádí nám kožené nazouvací boty s výraznými stříbrnými nýtky přitahujícími pozornost.

Co ráda nosí?

Janu jsme fotili v showroomu 2media, fotil Robert Tichý.