Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Trendy kalhoty roku 2024: Skinny džíny nahradily jiné druhy kalhot, které si zamilujete

Info ikona
žena si zkouší džíny

Každý by měl nosit to, v čem se cítí dobře. To přitom neznamená, že se to nemůže týkat i některých trendy věcí. Věřte nám, že se do kalhot, které nahradily skinny džíny, také zamilujete.

Tereza Čaladi | 23. 02. 2024

Každý rok přicházejí nové trendy, a to se týká všech kusů oblečení. Dříve se například nosily trenčkoty do půl stehen, dnes jsou populární spíše ty dlouhé, nebo extrémně krátké. Ovšem když dojde na kalhoty, existuje tu jeden takový unikát – skinny džíny. Ty se začaly nosit ve velkém v roce 2014, tedy před 10 lety. Někomu ale stále přetrvávají v šatnících.

Víme, jak je složité něco vyřadit z šatníku, ale u některých věcí to je dobré, pokud chcete, aby váš šatník byl aktuální. Jak jsme zmínili výše – trendy se jednoduše posunují. A to neznamená, že si musíte koupit každou novou věc, která se nosí. Každému přeci jen sedí i něco trochu jiného. Ale pokud se nechcete vzdát skinny džín, nebo nevíte, co místo nich nosit, máme pro vás pár tipů.

Mohlo by se vám líbit

Pruhy jsou opět trendy: Jak je nosit v roce 2024?

Pruhy snad nikdy nevyjdou z módy. To ale neznamená, že se nosí stále stejně. Opak je pravdou. A my pro vás máme tipy, jak je nosit v roce 2024.
marianne.cz

Trendy kalhoty roku 2024

Skinny džíny jsou velmi lichotivé, jelikož vyzdvihují ženské křivky, možná proto je nechcete zahazovat, ale můžeme vás ujistit, že i s „letošními kalhotami“ toho můžete docílit. Zde jsou naše tipy a jejich výhody.

  • Culottes

Culotte kalhoty mají hned několik variant. Všechny ale spojuje vyšší pas a široké nohavice. Vyšší pas přitom opticky prodlužuje nohy a široké nohavice zase zužují pas. Různí se potom konkrétní šířkou nohavic i materiály. Můžete nosit klasické modré džíny, ale i černé, bílé, či v létě jsou skvělé lněné nebo rozevláté. Některé z nich skoro připomínají sukni, jiné jsou jednoduše širší skinny džíny. Oproti nim mají výhodu v tom, že dávají větší prostor k pohybu, jelikož nejsou tak na tělo. Jsou tedy velmi pohodlné. Dobře k nim vypadá tričko na tělo, nebo můžete zvolit i zkrácený top. Za současného počasí se přitom ještě hodí přidat svetr.

  • Zvonáče

Zvonové kalhoty navazují na výše zmíněné. Nejedná se přitom o stejné zvonáče, které se nosily v 60. letech. Tyto mají právě vysoký pas a jejich nohavice jsou méně rozšířené. I ty se nosí v mnoha materiálech, některé z nich jsou velmi pohodlné látkové.

  • Cigaretové kalhoty

Tento druh kalhot byl také populární v minulosti a nyní se opět vrací. Jedná se kalhoty ve tříčtvrteční nebo sedmiosminové délce, které nejsou vyloženě na tělo. Můžete zvolit velmi elegantní variantu s nažehlenými puky, která dodává byznys vzhled. Vybrat si můžete ale i ležérnější elastické, nebo klidně džínové. Vypadá k nim skvěle košile či tílko a sako, nebo se kombinují dobře na jaře a v létě s lehkými bundami. Jsou přitom vhodné snad pro všechny typy postav a lichotí tak každé ženě.

Pro konkrétnější představu o těchto kalhotách si můžete projít naši galerii. Zjistíte, jak vypadají na těle, co k nim nosit a i kde je seženete.

Jaké kalhoty roku 2024 si pořídit?
Mohlo by se vám líbit

New York Fashion Week 2024: Jak nosit trenčkoty, kožená saka a červené doplňky?

Uplynulé dny patřily fashion weeku v New Yorku, kde se představovaly kolekce pro příští sezónu podzim a zima. Kromě přehlídek značek Michael Kors, Gabriela Hearst, Coach či Carolina Herrera ale samozřejmě nechyběly ani stylové modely v ulicích. Nejčastěji fashion influencerky, stylistky, módní redaktorky a celebrity oblékaly kožené trenčkoty a saka, trendy červené boty či kabelky a nadčasové kabáty. Jakým lookem z ulic města, které nikdy nespí, se inspirujete?
marianne.cz
Zdroj článku