Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

5 kousků oblečení, které je načase vyřadit z vašeho šatníku podle stylistky

Jistě také máte ve skříni nějaké oblečení, o němž víte, že ho už na sebe nikdy nevezmete, ale přesto vám zabírá místo v šatníku. My se tomu podívali na zoubek se stylistkou Juliou Silajdžić a máme pro vás pár kousků, které vám s rozhodováním pomohou. Ty můžete kvůli jejich neaktuálnosti totiž vyřadit s jistotou.

Tereza Čaladi | 16. 02. 2024

Každý by měl nosit to, v čem se sám cítí dobře. Každému také sedí něco docela jiného. Ale móda má zároveň nějaké trendy a pokud se chcete držet těch, co teď letí – pořád si u nich můžete udržovat svůj styl – máme pro vás pár tipů, jak. Možná totiž máte některé z níže zmíněných a ukázaných věcí stále v šatníku. Nicméně my se stylistkou probrali i to, jak je můžete nahradit.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Proč toto oblečení vyřadit z vašeho šatníku

Možná si říkáte, že se vám tyto věci budou ještě někdy hodit, ale stylistka Julia Silajdžić nám vysvětlila, jak v tomhle směru móda funguje. „Obecně platí, že když něco není aktuální teď, tak se to zase jednou vrátí. Ale ono to tak úplně není. Například když si představíte, že dnes jsou opět v nějakých trendech zvonáče, tak ty zvonáče přece nejsou stejné jako z 60. let. Jsou to úplně jiné zvonáče – s vysokým pasem a méně rozšířené vespod,“ popisuje. „Sice se říká nikdy neříkej nikdy, ale málokdy se ty věci vrátí v té podobě, v jaké tenkrát odešly,“ dodává důvody, proč nemá smysl určité věci, které byly dříve trendy, schraňovat. Tyto věci jsou v dnešním spektru neaktuální a nejdou tak k současným outfitům.

Stylistka radí: Čím kousky oblečení nahradit?

Julia nám i poradila, čím tyto věci můžete nahradit, abyste byly módně in. Kde je seženete, najdete v galerii pod jednotlivými body.

  • Koženkové bundy na tělo

U křiváku je potřeba upřesnit ten přímo z toho Reels. To je upnutá koženková bundička. Ten opravdický motorkářský křivák, který je lehce oversized, tak ten je takový, který nikdy nevyjde z módy. Je hodně těžký se zapínáním na diagonálu – ten je opravdu aktuální a myslím si, že napříč vlastně desetiletými byl a vždycky bude."

  • Barevná upnutá trička

Upnutá trička je potřeba dnes aktualizovat na trička, která jsou rovná, která mají kulatý upnutý výstřih – upnutý myslím tím, že leží na těle u krku. Měla by mít větší gramáž, držet tvar a neměla by být vypasovaná.“

  • Sady šperků

„U těch šperků, bižuterie, tam je potřeba vrstvit a nějakým způsobem mixovat ty styly bižuterie. Není potřeba nosit sady a sety, ale vzít si třeba i stříbro a zlato dohromady, třeba stříbrné náušnice a zlaté hodinky, nebo namixovat perlové náušnice s řetízkem jako náhrdelníkem. Není potřeba, aby to ladilo k sobě, ale může to ladit nějakým způsobem stylově, nebo adekvátně k tomu outfitu, co jste si dneska vybraly na sebe.“

  • Tenké pásky

Pásek, aby byl aktuální, by měl být širší, aspoň na 4-5 centimetrů. V dnešní době je to jenom aktuálnější model, který dodá té postavě lepší strukturu a proporce. Ten tenký pásek už není tak in, dříve se nosil s šaty, byl na nich občas i předělaný, ale to je dnes opravdu pasé.“

  • Věci falešných značek

Tady si myslím, že se vyplatí koupit si vážně spíše nějakou značku střední úrovně. Často jsou ty fakes totiž i poznat.“ Případně lze pořídit dobré značky v second-handech.

Kde seženete náhrady výše zmíněných produktů?
Mohlo by se vám líbit

Psychologie oblékání: Jak vybrat zimní outfit tak, aby vám jen jeho oblečení udělalo radost?

Šaty dělají člověka. Opravdu. Nejenom, že vypovídají o tom, jak působíte na druhé, ale mají velký vliv i na to, jak se cítíte. A když zvolíte správnou kombinaci oblečení, tak vám to samo o sobě může zvednout náladu.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Móda
Letní trendy 2024: Hitem jsou romantické maxi šaty. Poradíme, kde seženete ty nejkrásnější

Letní trendy 2024: Hitem jsou romantické maxi šaty. Poradíme, kde seženete ty nejkrásnější

Móda
Zapomeňte na Francouzky, trendy pro léto 2024 určují Italky. Letos nedají dopustit na 5 stylových kousků

Zapomeňte na Francouzky, trendy pro léto 2024 určují Italky. Letos nedají dopustit na 5 stylových kousků

Móda
Jak se obléct na rande: Tipy na outfity na romantické pikniky i vášnivé večery

Jak se obléct na rande: Tipy na outfity na romantické pikniky i vášnivé večery

Móda
Trendy doplňky pro léto 2024: 4 módní detaily, které vám vylepší i ten nejjednodušší outfit

Trendy doplňky pro léto 2024: 4 módní detaily, které vám vylepší i ten nejjednodušší outfit