Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Trendy plavky pro milovnice tichého luxusu: Které elegantní a minimalistické modely si vyberete?

Minimalismus a elegance – to jsou hlavní pilíře trendu tichého luxusu, který v posledních sezónách rezonuje módním světem. Přestože kolekce plavek většinou lákají na výrazné barvy, vzory a ozdoby, letošní rok bude trochu jiný. Přinášíme vám několik tipů, jak být elegantní a minimalistická na pláži i u bazénu.

Aneta Akgül | 24. 05. 2024

Plavková sezona se blíží

Ať už plavkovou sezonu milujete, či nikoliv, faktem zůstává, že se neúprosně blíží. Ani v rámci plážové módy nezůstávají návrháři pozadu a udávají nejžhavější trendy. Na plážích tentokrát budeme vídat téměř vše – od pestrobarevných kombinací, přes pastelové odstíny až po retro střihy. Velkým trendem je letos také leopardí vzor, který hlásí velký fashion comeback. Vedle všech zmíněných hitů ale nesmíme zapomenout na ten, který módním světem v posledních sezónách rezonuje nejvíc – tichý luxus.

Mohlo by se vám líbit

Jak si sestavit letní šatník? Francouzky letos nedají dopustit na těchto 6 kousků

Léto se nezadržitelně blíží. Proto je nejvyšší čas sestavit si efektivní šatník na dovolenou i pro horké dny, které strávíte v práci nebo pobíháním po městě. Co by vám ve skříni nemělo chybět? Inspirujte se Francouzkami a jejich nadčasovým stylem. Během slunné sezóny nedají dopustit na těchto šest kousků.
marianne.cz

Co je tichý luxus?

Tichý luxus, v angličtině quiet luxury, je módní fenomén, který se místo nápadného ukazování bohatství zaměřuje na subtilní, nenápadnou eleganci a kvalitu. Tento trend se vyznačuje několika klíčovými rysy, které ho odlišují od tradičního, křiklavějšího luxusu.

Prvním rysem je důraz na vysokou kvalitu materiálů a precizní řemeslné zpracování. Oblečení a doplňky v duchu tichého luxusu jsou často vyrobeny z prvotřídních látek, jako jsou kašmír, hedvábí, kvalitní bavlna nebo jemná vlna. Výrobky jsou pečlivě šité s důrazem na detaily a trvanlivost. Druhým charakteristickým rysem tohoto trendu je minimalismus a střídmost designu. Modely nejsou zdobeny výraznými logy, nápisy ani okázalými ozdobami. Místo toho se spoléhají na jednoduché, čisté linie a sofistikovanou barevnou paletu. Tento přístup k designu klade důraz na eleganci a nadčasovost, což znamená, že tyto kousky často přežijí měnící se módní trendy a zůstávají relevantní po mnoho let.

Tichý luxus oslovuje hlavně klientelu, která si cení nenápadného půvabu a sofistikovanosti. Trend reflektuje změny v hodnotách, kde se důraz klade více na osobní uspokojení a vnitřní hodnoty než na veřejné předvádění bohatství. Významným prvkem je zde také udržitelnost a etická odpovědnost, kdy spotřebitelé stále více hledají produkty, které jsou šetrné k životnímu prostředí a vyráběny za spravedlivých pracovních podmínek.

Mohlo by se vám líbit

Jak vybrat správný typ plavek? Řiďte se tvarem vaší postavy

Na trhu je nepřeberné množství různých střihů plavek. Proto nemusí být lehké vybrat ty, ve kterých se budete cítit skutečně dobře a sebevědomě. Každý je jiný a různá těla vyžadují různé modely, které podtrhnou vaši krásu a přednosti. Podívejte se, jaké plavky budou pro vaši postavu ideální a ve kterých se budete cítit jako královna moří (nebo bazénů).
marianne.cz

Plavkové trendy pro milovnice tichého luxusu

Pokud zcela neholdujete barevným kombinacím ani vzorům, nemusíte se obávat. Jak již bylo zmíněno, módní návrháři trend tichého luxusu samozřejmě zohledňují i v plavkových kolekcích, a tak si můžete být jistá, že bez problému najdete takové plavky, které budou korespondovat s vaším stylem i osobností. Plážovou módu seženete v minimalistických a elegantních barvách, jako jsou černá, hnědá, tmavě modrá, krémová či bílá. A pokud se přeci jen budete chtít trochu odvázat, svůj plážový outfit doplňte výraznější kabelkou, stylovými sandálky či pěknými šperky nebo kloboukem. Zachováte si tak svou eleganci, ale zároveň svůj plážový vzhled trochu oživíte, což vám zaručí ještě větší šmrnc.

Tichý luxus na pláži: Inspirujte se a pořiďte si minimalistické a elegantní plavky na letošní sezonu
Zdroj článku

Související články

Móda
Nejlepší boty, které se hodí k letním šatům podle jejich délky: Zjistěte, co obout k vašemu oblíbenému modelu

Nejlepší boty, které se hodí k letním šatům podle jejich délky: Zjistěte, co obout k vašemu oblíbenému modelu

Móda
Jak se obléknout do práce elegantně a pohodlně zároveň? K dokonalému outfitu vám stačí pár základních kousků

Jak se obléknout do práce elegantně a pohodlně zároveň? K dokonalému outfitu vám stačí pár základních kousků

Móda
Módní ikony 90. let: Inspirujte se Rachel, Phoebe a Monicou. Dívky z Přátel udávají trendy dodnes

Módní ikony 90. let: Inspirujte se Rachel, Phoebe a Monicou. Dívky z Přátel udávají trendy dodnes

Móda
Jak si sestavit letní kapsulový šatník: Kombinujte základní kousky a zaměřte se na trojici barev

Jak si sestavit letní kapsulový šatník: Kombinujte základní kousky a zaměřte se na trojici barev