Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Yves Saint Laurent a jeho ikonické módní počiny

Info ikona
Yves Saint Laurent

Byl křehký, introvertní, a zároveň oplýval módní genialitou a vizionářstvím. Ikonický návrhář Yves Saint Laurent sice už není mezi živými, ale kousek inspirovaný jeho kolekcemi najde ve svém šatníku snad každá žena.

Yves Saint Laurent se před šestaosmdesáti lety narodil v Alžírsku, ale na své africké dětství nevzpomínal rád. Údajně si kvůli své homosexualitě vysloužil šikanu od vrstevníků, a tak se nemohl dočkat, až se přestěhuje do země, odkud pocházeli jeho předkové. Do Paříže přijel v sedmnácti letech a lepší start si nemohl přát. Vyhrál soutěž pro mladé návrháře a záhy se seznámil s Christianem Diorem. Uznávanému návrháři padl Yves Saint Laurent natolik do oka, že ho ihned zaměstnal ve svém ateliéru.

Harmonická spolupráce mezi Christianem Diorem a Yves Saint Laurent bohužel trvala krátce. V roce 1957 Christian Dior zemřel na infarkt a dva týdny po jeho smrti byl Saint Laurent jmenován kreativním ředitelem Diorova módního domu. I když Yves respektoval módní linie svého předchůdce, neubránil se svěžím prvkům a inovacím. Prohlédněte si nejikoničtější návrhy Saint Laurenta, na které módní svět nikdy nezapomene.

Zdroj: lofficielusa.com, people.com

Yves Saint Laurent a jeho ikonické modely
Mohlo by se vám líbit