Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rozhovory

Legendy Národního divadla: Ženy sobě

Herečky Ivu Janžurovou, Janu Preissovou, Taťjanu Medveckou, Johannu Tesařovou a Evu Salzmannovou zpovídala pro červnovou Marianne Klára Mandausová.

Veronika Hong | 23. 05. 2017

Národní divadlo oslavuje ženskost ve hře se shakespearovským názvem Křehkosti, tvé jméno je žena. Režie hry, která je poctou herečkám, jimž už není dvacet, se ujal Daniel Špinar. Iva Janžurová, Taťjana Medvecká, Jana Preissová, Eva Salzmannová a Johanna Tesařová tu vystupují samy ze sebe, vyprávějí o svých rodinách, přáních, touhách, pocitech i o herectví. Doplňuje je jediný muž, herec Karel Dobrý, a taneční skupina 420PEOPLE. 

„Budeme oblečené do výpravných kostýmů, jako heroiny,“ prozrazuje mi Jana Preissová. Přesto ale bude představení tentokrát „bez masek“, róby budou jen doplňkem pravé identity hereček. 

Když se scházíme k unikátnímu rozhovoru a focení, je znát, že jsou všechny zvědavé na výsledek. Podobný projekt tu totiž ještě nebyl. Iva Janžurová má koutky zvednuté ve svém typickém úsměvu a trpělivě čeká, až na ni přijde řada. Jana Preissová jako by nechtěla, aby se o ní vůbec vědělo, ale její blonďatá hříva ji prozrazuje. Taťjany Medvecké je všude plno, Johanna Tesařová mluví tiše a raději chce stát stranou. Eva Salzmannová je rázná a říká, že ona rozhodně není ta „hvězdná“. Už se na hru moc těšíme!

Legendy Národního divadla nedávají rozhovory na potkání. Pro Marianne však udělaly výjimku. Přečtěte si upřímnou výpověď o jejich mužích, dětech, domácnosti a každodenním souboji křehkosti a síly. 

více

 

                          ČERVNOVÁ MARIANNE V PRODEJI OD 25.5.2017