Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

5 triků proti blbé náladě

Včera prý byl nejdepresivnější den v roce. Proti případné depresi jsme tedy bojovali všemi možnými způsoby. Zkusit je můžete kdykoliv!

Kvůli čemu si třetí pondělí v lednu vysloužilo tenhle nepříjemný přídomek? Jde o kombinaci různých faktorů: špatné počasí, zima, čas, který uběhl od Štědrého dne (a čas, který do těch dalších Vánoc zbývá), deprese z porušených novoročních předsevzetí… Matematik z univerzity v Cardiffu „blue Monday“ vypočítal podle vzorce, přičemž sečetl počasí a dluhy, vynásobil časem od porušených předsevzetí a časem od Vánoc a vydělil motivací a chutí něco nového s nadšením začít. Nebo tak nějak… Proto jsme včera měli spoustu důvodů plížit se do práce jako hyeny a pak tiše poplakávat nad klávesnicí. Jenomže jsme se rozhodli nepodlehnout blbé náladě. Co nám včera v týmu Marianne pomohlo? 

1. Skvělá káva (a cupcake)

Tu jsme si vychutnali v pražské kavárně Coffee Room, kde kávu připravují s láskou a znalostmi. Hodina, kdy jsme seděli a jen pozorovali ruch kolem v kavárně a venku na ulici, nám depku spolehlivě odehnala – myšlenky si mohly jen tak plynout a ty špatné vyletěly z hlavy s každým dalším douškem kávy. I to má vědecké podhoubí, kofein podle vědců z Harvardu je nejen stimulantem energie, ale zvyšuje i pocit pohody. 

2. Hudba, která nás neomrzí (nebo se u ní válíme smíchy)

Zpěvačka a operní diva Christina Johnston je přesvědčená, že hudba má opravdu léčivou moc. A je pravda, že když si pustíte svou oblíbenou písničku, hned vám může být lépe na duši. Nás v tomto ohledu zatím nikdy nezklamal soundtrack z filmu Amélie z Montmartru. A zcela náhodou jsme si na YouTube pustili i jinou píseň, která zafungovala proti splínu: David Hasselhoff a jeho (asi jediný) song Hooked on a Feeling. Ten klip nemá chybu! Brečeli jsme smíchy! 

https://www.youtube.com/watch?v=unCVi4hYRlY

3. Happy Pills

Tu tubu s usměvavými žlutými tabletami máme neustále na stole. Dnes zase přišel jejich čas. Otestovali jsme je na jedinci, který několik hodin jen provzdychal a – i když nedáme ruku do ohně za to, že nezafungovalo placebo – a do deseti minut se na nás dokonce smál! Happy Pills je potravinový doplněk, který podporuje funkčnost centrální nervové soustavy a je nezbytný pro vznik serotoninu a melatoninu, hormonů dobré nálady. Tabletky totiž obsahují vitaminy B, látku DMAE, arginin a tryptofan. Stojí 345 Kč. 

hapypills

4. Pokec s cizím člověkem

Hovory s cizími lidmi nás obvykle spíš děsí, ale když o nic nejde, může být taková nezávazná konverzace překvapivě příjemná. Zkuste se tentokrát podívat prodavačce při placení do očí, všimnout si, kdo vás to v obchodě vlastně obsluhuje, a prohodit víc než jen fráze, které jdou jedním uchem tam a druhým ven. Pochvalte jí účes, šperk nebo se zeptejte, co si u ní lidé nejčastěji kupují. Bude lépe vám i jí! 

5. Hřejivá polévka do žaludku

Dýně obsahuje zinek, který odstraňuje stavy duševní sklíčenosti. Tak proto je nám po dýňové polévce tak dobře na duši! Nejlepší (a barevně nejveselejší) je z dýně hokkaido, která dokáže náladu zlepšit i svou praktičností, nemusí se totiž loupat. Stačí ji nakrájet, hodit do pekáče s trochou olivového oleje, upéct, rozmixovat, zalít zeleninovým vývarem (nebo kokosovým mlékem), povařit a ochutit…

dyneuprav

Související články

Móda
Těšíme se, v čem Anna Geislerová letos na KVIFF zazáří. Podívejte se na její nejlepší modely z červeného koberce

Těšíme se, v čem Anna Geislerová letos na KVIFF zazáří. Podívejte se na její nejlepší modely z červeného koberce

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvi čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvi čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Dům
Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Rodina a děti
Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy

Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy