Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

8 věcí, na které bychom si měly udělat vždycky čas

Jak být šťastnější a naplnit život věcmi, které nás baví? Jednoduché! Udělejte si na sebe čas. Ženy často obětují životy svým rodinám a na vlastní potřeby vůbec nehledí. Měli bychom se věnovat věcem, které nás naplňují a přinášejí nám klid. Jak pečovat o své tělo a duši? Nevynechávejte ani jednu z následujících osmi věcí.

Redakce Marianne | 11. 06. 2014


1. Sex

V manželstvích a dlouholetých vztazích se často stává, že se sex vytrácí. Sex berte proto jako zábavu, při které je vám báječně a můžete se dokonale uvolnit. Vyhněte se postoji, že je to vaše manželská povinnost, která vás absolutně nebaví a jen narušuje přirozený běh dne. Pokud jste oba opravdu zaměstnaní a do toho máte děti, sex zkuste naplánovat – ne na konkrétní minutu a hodinu, ale aspoň na vámi vybraný den. Těšte se na to a užijte si chvíli o samotě s vaším partnerem.

2. Čas s kamarádkami

Právě dobré přítelkyně odsouváme často na vedlejší kolej, když jsme zaneprázdněné. Odůvodníme si to jednoduše: ony to přece pochopí, známe se už tak dlouho. Ale abychom se cítily dobře, potřebujeme se se svými kamarádkami setkávat, probírat nejrůznější novinky a dobře se bavit. Zredukujeme tím stres a zapomínáme na starosti. Zkuste si domluvit jeden den v týdnu, kdy se budete s kamarádkami pravidelně setkávat a užijete si společný klid nad sklenkou vína.

3. Podnikněte něco s dětmi

Často se s nimi potkáte jen u večeře a u snídaně, protože jste celý den v práci? Pokud máte dojem, že vám na řádění s dětmi už nezbývají síly, zvolte alternativu, která vám bude vyhovovat. Běžte si s nimi projít, zajděte do kina nebo s nimi proberte, co je nového ve škole. Snažte se jim věnovat tak, abyste neměla dojem, že jste z toho naprosto vyčerpaná. Děti nejistotu a neklid umí vycítit a byli bychom neradi, kdyby z toho pak byly ony samy vynervované.

4. Buďte chvilku o samotě

Vyhraďte si chvilku jen pro sebe. Žádní lidé, počítač, mobil, stres. Jen vy sama. Zajděte na osamělé místo, kde je vám dobře, vezměte si s sebou knížku nebo jen prostě na chvilku zavřete oči. Vnímejte klid a ticho, které se všude kolem vás rozprostírá a relaxujte. Naberte ztracené síly a dobijte baterky a připravte se na náročné tempo v práci a doma.

5. Zkuste tvořit

Odhalte v sobě skrytou stránku: bavilo vás kreslení nebo hraní na kytaru? Nevzdávejte se toho. Stačí být kreativní a udělat si čas. Začněte chodit na kurzy nebo si kupte návody pro samouky. Rozhodně nezahazujte to, co vás bavilo. Naopak se snažte najít cestu, jak se v tom směru ještě více rozvinout.

6. Spánek

Dostatečný přísun spánku je důležitým faktorem pro dobré zdraví a pevné nervy. Spousta žen říká, že se jim nejlépe pracuje, když celý dům usne. To je ovšem špatně, protože často pak zapomínají na svůj vlastní spánek pod návalem povinností. Nedovolte domácím činnostem, aby vám přerostly přes hlavu, a vy místo toho, abyste ulehly do postele, šly mýt okna. Raději to přesuňte na volnější den nebo si to zorganizujte tak, abyste stihli obojí, tedy jak spánek, tak nějaký úkol.

7. Věnujte se charitě

Přihlaste se na nějakou akci jako dobrovolník nebo vykliďte skříň a nepotřebné věci darujte dál. Udělá vám to radost a budete se díky tomu cítit skvěle. Navíc pomůžete těm, kdo to opravdu potřebují. Jestliže máte dojem, že se vám do toho nechce, zapojte i své přátele a rodinu. Společně strávený čas u prospěšné činnosti je skvělý.

8. Dostatek pohybu

Pro někoho je pocení v posilovně naprostým utrpením, jiný se na to těší. Vyberte si takovou činnost, která vás bude bavit. Nemusíte se u cvičení nutně příšerně zpotit, aby to mělo efekt. Stačí se jít na dvacet minut projít se psem, zablbnout si na čerstvém vzduchu s dětmi nebo začít dělat úplně nový sport, který vás zaujme. Neměli byste podceňovat dostatek pohybu a vždy si na něj udělat alespoň trošku času.

Související články

Životní styl
Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Móda
Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024

Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Zábava
Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role