Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Barmanka Kateřina Kluchová: Když žena miluje gin

Ve své profesi je tak dobrá, že zatím jako jediná žena dokázala zabodovat v soutěžích, kde se obvykle daří výhradně mužům. Dnes už Kateřinu Kluchovou za barem uvidíte jen výjimečně. Propracovala se k pozici ambasadorky značky, což je v barmanském světě jedna z nejvyšších met. Cestuje po světě, podílí se na marketingových aktivitách a taky spolupořádá české finále celosvětové barmanské soutěže, kde hlavní roli hraje gin.

Proč je mezi top barmany tak málo žen?
Bar není zpravidla jen mužské nebo ženské prostředí, nicméně přesto, že je to krásná práce, je fyzicky i psychicky velmi náročná. To je možná důvod, proč je za českými bary více mužů než žen.

A jak se barmanka stane ambasadorkou značky?
Hlavní je milovat značku, pro kterou se stává ambasadorem, bez toho vám nikdo nebude věřit. Určitě potřebujete trpělivost, kterou oceníte na cestách, a umění přizpůsobit se prostředí a lidem kolem vás.

Je to váš splněný sen?
Jeden z mnoha.

Jak moc se vám změnila pracovní náplň?
Celkem hodně. Noci jsem vyměnila za dny, práci se šejkrem z části za počítač. Být ambasadorem ale hlavně znamená svým způsobem poselství. Takže vaše práce nemá přesně danou pracovní dobu. Děláte ji 24 hodin denně.

Snimek obrazovky 2015 10 29 v 13.39.31Gin teď zažívá velký boom. Čím to?
Hodně lidí začalo vnímat krásu, kterou v sobě má, tedy především bylinky. Je skvěle míchatelný do všech možných forem drinků, v kterémkoliv ročním období. A určitě mu pomáhá i osvěta mezi barmany, barovými hosty a různé semináře a výstavy, kde se můžete setkat s novinkami a ochutnávat je.

Jak pijete gin nejradši vy sama?
Samotný nebo v jednoduchých koktejlech. A v téhle formě ho nabízím i svým přátelům a hostům.

Máte nějaký tip na koktejl z ginu pro chladné dny?
Je spousta krásných receptur na punch. V létě jsou hodně populární ve studené podobě, v chladném období v té teplé. Kombinace ginu s jablečnou nebo brusinkovou šťávou, vermutem a kořením je ideální... Takový drink si vždycky můžete vyladit podle svých preferencí a snadno si ho připravíte i doma.

Když jako ambasadorka britského ginu trávíte tolik času v Londýně, co byste nám tam doporučila?
V Londýně je spousta skvělých barů, kde se dokonce můžete setkat s mnoha českými a slovenskými barmany - Artesian bar hotelu Langam, Connaught bar, Nola anebo některá z typických místních hospůdek. Všude tam vládne příjemná atmosféra a duch britské kultury. A určitě bych vám ještě doporučila návštěvu destilerky Beefeater ginu, kde se setkáte s celou jeho historií, chutí a tradicí. Až pak ho dokážete úplně pochopit.

 

Soutěž Beefeater MIXLDN
Chcete vidět, co s ginem dokážou nejlepší čeští profesionálové? Pak by vám neměla uniknout soutěž Beefeater MIXLDN, která proběhne 29. října od 18:00 ve Štencově domě v Praze. Kromě prvotřídních koktejlů se můžete těšit na večírek v, jak jinak, britském stylu. Vystoupí zpěvačka Charlie One se svým Ohm Square kolegou Janem 2 a po nich DJ Jiří Burian.
Více na FB https://www.facebook.com/BeefeaterAmbassadorCR

Související články

Psychologie
Tanečnice Veronika Lálová: Kariéru mi odstartovala účast ve Star Dance, teď tančím v Rio de Janeiru

Tanečnice Veronika Lálová: Kariéru mi odstartovala účast ve Star Dance, teď tančím v Rio de Janeiru

Móda
Praha odhalila nové tváře světového modelingu: Kdo vyhrál Schwarzkopf Elite Model Look 2024?

Praha odhalila nové tváře světového modelingu: Kdo vyhrál Schwarzkopf Elite Model Look 2024?

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestování
Cestujeme po Česku: Na zámku Loučeň chystají prázdninový program pro děti

Cestujeme po Česku: Na zámku Loučeň chystají prázdninový program pro děti