Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Bojovnice s časem – aneb jak to ty celebrity dělají?

Umějí hrát a k tomu ještě umějí stárnout s grácií. A jak je vidět, ani k tomu nepotřebují šikovné ruce plastických chirurgů. Nebo to jen neříkají?

Redakce Marianne | 28. 10. 2013


Michelle Pfeiffer (55)

Držitelka Zlatého glóbu, třikrát nominovaná na Oscara. Dvakrát se jako nejkrásnější žena světa objevila na obálce časopisu People. Zahrála si ve filmech Jestřábí žena, Čarodějky z Eastwicku, Nebezpečné známosti, Frankie a Johnny, Kočičí žena či Batman se vrací. Určitě si ji také pamatujete z dramatu Jmenuji se Sam, kde si zahrála spolu se Seanem Pennem. Jak to dělá, že vypadá pořád dobře, to ví asi jen ona sama. Každopádně je její obličej považovaný za dokonale souměrný…

Screen_shot_2013-10-22_at_13.31.16

Sharon Stone (55)

Popularitu jí zajistil snímek Základní instinkt. Kromě toho, že ji příroda obdařila krásou a pořádným sex-appealem, ji obdařila taky vysokou inteligencí (prý). Hrála ve filmech Specialista, Křižovatka nebo Rychlejší než smrt, uznání si vysloužila za roli manželky mafiánského šéfa kasina v Las Vegas v dramatu Martina Scorseseho Kasino. Za ni byla nominovaná na Zlatý glóbus za nejlepší herečku. Není ale jen hezká tvář, ale taky nadšená bojovnice za práva homosexuálů.

Screen_shot_2013-10-22_at_13.32.33_copy

Kim Bassinger (59)

Je to skoro k neuvěření, Kim už bude v prosinci šedesát. Ovšem než se dostala mezi herecké celebrity, trvalo to. Až když jí bylo třicet, dostala nabídku pozóvat pro Playboy, a teprve pak následovaly role ve filmu 9 a ½ týdne či v bondovce Nikdy neříkej nikdy. Eroticky laděná role v 9 a ½ týdne ji proslavila – jenže začala brát drogy a pít. Závislost se jí podařilo překonat, jenže po slávě jako by se slehla zem. Pak ale přišel výborný film L.A. – Přísně tajné, který dostal dva Oscary, a jednoho z nich Kim. Objevila se pak například v thrilleru Strážce či dramatu Hazard.

Screen_shot_2013-10-22_at_13.31.26

Rene Russo (59)

Začínala stejně jako mnohé herečky jako modelka. Objevila se ve filmech Smrtonosná zbraň, v psychologickém thrilleru S nasazením života, kde si zahrála po boku Clinta Eastwooda a Johna Malkoviche. Většinou hrála silné ženy, což ukázala i ve snímku Zelený svět, kde jí sekundoval Kevin Costner.

Screen_shot_2013-10-22_at_13.31.50

Susan Sarandon (67)

Tak tenhle věk by jí nikdo nehádal. Je majitelkou Oscara za film Mrtvý muž přichází. Prvního výraznějšího úspěchu dosáhla po boku Roberta Redforda ve filmu Velký Waldo Pepper a pak ve filmu Atlantic City (za něj byla nominovaná na Oscara). Ovšem hvězdnou kariéru odstartoval až film Čarodějky z Eastwicku a definitivně ji na hvězdné nebe vyšvihl film Thelma a Louisa. A že vypadá skvěle, to předvedla i českým fanouškům loni na filmovém festivalu v Karlových Varech. Tam navíc získala Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Screen_shot_2013-10-22_at_13.31.00

Julianne Moore (52)

Tahle krásná zrzka se proslavila ve snímku Hannibal, pokračování slavného, Oscary ověnčeného thrilleru Mlčení jehňátek. Vidět jste ji mohli i ve filmech Nájemní vrazi, Dva v tom, Ztracený svět Jurský park: nebo v kultovním pohodovém snímku bratří Coenových – Big Lebowski (za roli byla nominována na Zlatý glóbus i Oscara). Ve filmu Hodiny ukázala, že je skvělá herečka, a v Zákonu přitažlivosti s Piercem Brosnanem, že jí pasují i komediální role. A určitě za to nemůže jen její nevídaný půvab.

Screen_shot_2013-10-22_at_14.06.24

Helen Mirren (68)

‚Nejstarší‘ herečka z naší galerie dokazuje, že stárnutí je jen pro slabé nátury. Protože i když jí táhne na sedmdesát, s věkem si hlavu neláme. Držitelka Oscara za film Královna má na svém kontě spoustu divadelních a televizních rolí. Ve filmech jste ji pak mohli vidět ve skandálním Caligulovi či Excalibru. Za účinkování ve filmu Gosford Park získala cenu newyorských filmových kritiků a nominaci na Oscara, Zlatý glóbus a cenu BAFTA. Zlatý glóbus a cenu Britské akademie pak získala za výkon v televizním dramatu Hlavní podezřelý. Z výše uvedených hereckých ‚královen‘ má na svém kontě nejvíce ocenění – kromě Oscara získala přes 60 různých cen a přes 40 nominací.

Screen_shot_2013-10-22_at_13.30.48

Související články

Psychologie
Učitelka Pavlína Ledvayová o moderní výchově v mateřské škole: Podporujte emocionální vývoj a spolupracujte s rodiči

Učitelka Pavlína Ledvayová o moderní výchově v mateřské škole: Podporujte emocionální vývoj a spolupracujte s rodiči

Zahrada
Vypěstujte si malinoostružinu a vychutnejte si lahodné spojení dvou druhů ovoce

Vypěstujte si malinoostružinu a vychutnejte si lahodné spojení dvou druhů ovoce

Byt
Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Proměny
Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce

Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce