Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Cvičíte doma? Pak vás bude vás bavit projekt Moje jóga! + SOUTĚŽ

Projekt Moje jóga nabídne pestrou škálu jógových videí mnoha špičkových lektorů (ze studií Karmayoga, Yogame, Omyogastudio, Bindu Yoga, Naam Praha...). Pokud se vám koncept cvičení doma zdá fajn, ještě dnes můžete tento projekt podpořit. Zbývá totiž poslední den, kdy se projekt uchází o váš zájem na crowfundingovém serveru katalyzator.cz.

Cvičení doma má mnoho výhod. Nepřijdete na hodinu uřícená a se zpožděním, protože jste v práci ještě musela něco dodělat. Nestane se vám, že vás váš oblíbený lektor nechá na holičkách s neznámým „záskokem“. Nezjistíte v šatně, že jste si zapomněla legíny. Netísníte se mezi rukama okolo cvičících jogínů už od prvního nádechu s rozepjetím paží při pozdravu slunci. Chcete si otevřít okno? Samozřejmě. Nemusíte se ptát. Rádi byste si zacvičili jen tak v pyžamu, ve spodním prádle nebo v oblíbených starých teplákách? Proč ne. Co si pustit hudbu, kterou máte spojenou se svojí dovolenou? Jasně, určitě vás znovu nabije. Můžete si vytvořit svůj koutek, svoje vlastní studio, zapálit si svíčky nebo provonět byt aromatickým olejem. Osprchovat se po cvičení ve svém může být také docela příjemné. K tomu, aby cvičení doma mělo význam, musíte však vědět, co a jak cvičit. Profesionální lekce můžete mít doma prostřednictvím Mojí jógy.

Jednou z odměn, které můžete za svůj finanční příspěvek získat je i Můj jógový deník, který vznikl v dílně českého papírnictví Papelote. Koupí osobního zápisníku s prvky jógové symboliky a krátkými inspirativními texty uděláte hned dvojí radost. Obdarujete sebe či někoho blízkého originálním notesem a podpoříte projekt, který má smysl. Stejně tak si na katalyzator.cz můžete takto pořídit i jógové podložky značky Yogavilla, designový vak na jógovou podložku, předplatné online jógových lekcí či objednat video lekci na míru.


http://www.katalyzator.cz/projekt/25-moje-joga


muj jogovy denik vizualizace katalyzatorAbychom vás na projekt Moje jóga naladili, připravili jsme pro vás
SOUTĚŽ o 3 JÓGOVÉ DENÍKY – PAPELOTE pro MOJE JÓGA

Zeptali jsme se tří českých hereček, jak vypadá jejich místo na cvičení a proč je pro ně příjemné cvičit doma. Nechte se inspirovat jejich odpověďmi a napište nám, jak je to máte vy. Tři nejzajímavější odpovědi získají Můj jógový deník, pište na [email protected] nebo do komentářů 20. května 2015.

 

Jana Plodková (herečka):
Doma si cvičím často. Můj prostor pro cvičení je obklopen kuchyňskou linkou, jídelním stolem a sedačkou. Ale nijak zvlášť se netísním a pohyby nohou nenarážím do hrnců a podobně. Stačí posunout odkládací stolek a prostoru na podložku mám dostatek. Navíc v létě je příjemné mít u cvičení otevřenou terasu a dívat se ven. Občas si pouštím relaxační hudbu, jindy naopak zase hraje tzv. nakopávací hudba. Záleží na tom, co zrovna cvičím, zda-li jógu nebo si pouštím Tracy Anderson. Výhodou je, že pak jen skočím do sprchy a den může pokračovat bez složitých přesunů. A navíc mám u cvičení velkou zábavu s kocoury. Nějak je baví po mně skákat a dělat si z jogínských pozic prolézačku.


Bára Poláková (herečka):
Můj domácí prostor na cvičení je vlastně závislý na tom, kam zrovna hodím jógamatku. Mám takovou krátkou sestavičku asi na deset minut kvůli krční páteři, kterou se snažím cvičit každý den. Je to většinou ráno, takže je pro mě asi nejvíc podstatné, kde zrovna v bytě svítí sluníčko. Chodím se vyhřívat. Asi by bylo hezké mít vlastní koutek se svíčkami a aromalampou, ale tak velký byt nemáme, abych zabrala jednu místnost. Vyřešila jsem to tak, že svíčky mají své místo po celém bytě a aromalampičky vlastně také. Mám i tu solnou, růžovou, a když někdy cvičím večer, všechny zapálím a užívám si vůní a atmosféry. Mě to teda dost baví, i když necvičím. Mám různé aroma olejíčky a voním si v podstatě pořád. Nejraději mám rozmarýn a meduňku.  


Marta Issová (herečka)
Doma necvičím, na rozdíl od mého tatínka, který cvičí doma pořád. Zato si ale dělám taková vlastní vizualizační cvičení, ke kterým mi stačí jen pár minut. Zjistila jsem, že jsem schopna si je „zacvičit“ úplně kdekoli, takže nemám žádné konkrétní místo. Překvapuje mě, že se dokáži zklidnit i za velkého ruchu a na tohle duševní cvičení se naladit.

Související články

Rodina a děti
Maminko, já ti pomůžu: 9 praktických tipů, jak zapojit děti do domácích prací

Maminko, já ti pomůžu: 9 praktických tipů, jak zapojit děti do domácích prací

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Dům
Mlýn ze 17. století na Vysočině majitelé proměnili v oázu klidu

Mlýn ze 17. století na Vysočině majitelé proměnili v oázu klidu