Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Festival světla SIGNAL vás zve do ulic Prahy

Od 17. do 20. října ožije Praha poprvé světlem a na čtyři večery se stane centrem moderního audiovizálního umění světové úrovně. Festival SIGNAL vám přinese nezapomenutelné zážitky, je zadarmo a očekávat můžete opravdu hodně!

Redakce Marianne | 15. 10. 2013


Festival nabídne velkolepé videomappingy na významných budovách Prahy, jako například na Divadle Hybernia, Tyršově domě či kostele sv. Ludmily na náměstí Míru. Videomapping je směr audioviuzálního umění, založeného na VJingu. Podstatou je projekce šitá na míru vybraným plochám nebo objektům tak, aby ‚rozbila‘ divákovo vnímání perspektivy a reality. Sugestivní hra na světla na objektech je doprovázená hudbou, a vytváří tak nový rozměr a mění vnímání zdánlivě obyčejného.

InstalaceABIES_Electronicus_autor1024architecture_foto_Benoit_Laurent_

Festival však bude znamenat také výzvu i pro řadu významných českých uměleckých osobností. Z Petřínské rozhledny udělá český umělec Krištof Kintera na čtyři dny maják, Karlův most budou hlídat dvě velké oči Milana Caise, Rony Plesl zase rozzáří skleněnou plastiku z uranového skla v kostele svatého Martina ve zdi a podobných zážitků bude mnohem víc.

Videomappingové show začnou každý večer festivalu v 19.30 a budou se v pravidelných intervalech s krátkou přestávkou opakovat do 23.30. Světelná umělecká díla budou k vidění po všechny čtyři dny od 19.30 do 23.30.

Více informací na http://www.signalfestival.com