Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Jak se udržují celebrity v kondici? Cvičením! A jak vy?

Proč myslíte, že vypadají tak hezky? Protože si hlídají jídelníček a cvičí. Pravda, mají na to trochu víc času i peněz, ale buďte k sobě upřímná. Cvičit se dá i zadarmo, a drahé potraviny nepotřebujete – stačí, když budete jíst poloviční porce a vypustíte denní příjem sušenek. Podívejte se na fotografie známých osobností a vyberte si, co vás bude bavit.

Redakce Marianne | 6. 10. 2013


Jízda na kole

Na kole může jezdit každý, bez ohledu na věk. Stačí si jen vybrat správné kolo, dobře si nastavit výšku a řídítka a pořídit si cyklistickou výbavu. Hlavně bez přilby byste neměla vyrazit na vyjížďku. Vím, o čem mluvím, v létě mi přilba zachránila při nebezpečném pádu na zem život. Kromě toho, že je jízda na kole super relaxace, přispívá taky k dobrému zdraví. Nezkusíte to taky?

gisel-bundchen-riding-a-bike-in-boston_1

Topmodelka Gisele Bündchen to na kole umí pěkně rozjet.

Běh

Kdy naposledy jste si byla jen tak zaběhat? Už si nepamatujete? Přitom je běhání podzimní přírodou naprosto úžasné. Oblékněte si funkční prádlo, které dobře saje pot a zahřívá, kvalitní běžecké boty a začněte. Zpočátku běhejte pěkně pomalu, později přidávejte zátěž. Nepřepískněte to hned na začátku, jinak neucítíte svaly a s běháním radši seknete.

851075806_ReeseWitherspoon002_122_511lo

Herečka Reese Witherspoon ví, že k běhu potřebuje dobré boty.

Hoopnotica

Ptáte se, co je to za novinku? Zkuste si vzpomenout, co jste jako malá holka dělala (nebo vaše maminka). Neblbla jste s obručí kolem pasu? Tak přesně to je hoopnotica. Vznikla v roce 2006 v Hollywoodu a spojuje v sobě hravé cvičení s tanečními prvky a manipulací s obručemi hoop. Tančí s nimi kdekdo, a není divu. Je to zábavné a ještě se u toho hubne. Mrkněte se na www.hoopnoticaeurope.com, a dozvíte se, kde si můžete zakroužit u nás.

alg-hula-hoop-michelle-obama-jpg

Cvičení s obručí podlehla i Michelle Obama, manželka prezidenta USA...

Jóga

Zdánlivě pohodové cvičeníčko, u kterého se ale taky zapotíte, zvláště když si vyberete dynamický styl jógy, který je vhodný pro hubnutí. Existuje několik druhů jóg, které se liší podle toho, na co se zaměřují, a také podle toho, jak účinkují na tělo. Možná jste už slyšela o vinyasa józe, ashtanga józe nebo power józe. Hodně dnes letí taky bikram jóga, kdy cvičíte v horké místnosti (kolem 40–42 stupňů Celsia), nebo aero jóga, kdy jste v podstatě zavěšená na laně. Tu poslední doporučujeme opravdu jen zdatným.

Jennifer_Aniston

Herečka Jennifer Aniston je díky józe pevná a pružná.

Jogging se psem

Možná tomu nebudete věřit, ale i při obyčejné procházce s pejskem hezky zhubnete. A pokud to nepotřebujete, pak aspoň získáte kondičku a nebudete do schodů dýchat jako splašená. Podle lékařů totiž pravidelné procházky se psem snižují krevní tlak a zbavují stresu. Když se pak podíváte na pejskaře, obvykle mívají i normální váhu. A pak že je pes jen přítěží…

hilary_iprime_0113

Hilary Duff má ráda svého psa i pohyb, takže spojuje příjemné s užitečným.

Související články

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvi čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvi čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Dům
Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Rodina a děti
Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy

Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy

Zahrada
Domácí postřik proti mšicím: Zabojujte s nimi levně a bez silné chemie

Domácí postřik proti mšicím: Zabojujte s nimi levně a bez silné chemie