Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Marianne v terénu: Den práce odkudkoli

Dnes je DEN PRÁCE ODKUDKOLI, jehož cílem je podpořit flexibilní styl práce, a pomoci tak lépe sladit pracovní a osobní život. Připojili jsme se!

Více než třetina (36 %) Čechů přiznává, že nemá dostatek času na svůj osobní život a čtvrtina (24 %) říká, že je pro ně obtížné si prostor na něj vytvořit. Vyplynulo to z průzkumu společnosti Microsoft. Dvěma třetinám (66 %) Čechů by přitom flexibilita a mobilita v práci pomohla zvýšit výkon a současně zlepšit osobní život.

Podle průzkumu pracují pravidelně mimo kancelář dvě pětiny (43 %) lidí. Patrný je tento trend hlavně u vysokoškolsky vzdělaných lidí a kvalifikovaných pracovníků, kteří vedou týmy. „Tři čtvrtiny lidí věří, že jsou mimo kancelář stejně výkonní či dokonce efektivnější než v kanceláři," říká Lenka Čábelová, PR manažerka Microsoftu.
Obdobný průzkum, který Microsoft provedl, zjistil, že 73 % zaměstnanců v Evropě věří, že kvalita jejich života by vzrostla, kdyby mohli pracovat flexibilně. Studie ukazují, že pokud lidé pracují z domova dva až tři dny v týdnu, má to pozitivní dopad na jejich výkon, spokojenost v práci i vztah s nadřízeným.

Aby flexibilita přinášela v práci co největší benefity, musí být změna firemní kultury spojená i s proměnou pracovního prostředí. „Kancelář mění účel – slouží hlavně setkávání a spolupráci a musí také nabízet různé typy prostor pro různé druhy práce," upřesňuje Lenka Čábelová.

A co my v Marianne? Tohle jsou naše oblíbená místa, kde se nám dobře pracuje:

 FullSizeRender 3

Petra Šroubek Pohlová, zástupkyně šéfredaktorky:
"Nejlépe se mi pracuje v městské knihovně, je tam ticho a nesmí se tam jíst."

 

 

Snimek obrazovky 2015 11 05 v 0.42.41Ivona Horváth Souralová, redaktorka:
"Nejraději pracuju v kavárnách, a ač miluju ty malé a útulné, tak doposud jsem toho nejvíc napsala v Costa Coffee, asi i proto, že tam často vypadává internet. A pak taky večer doma u kuchyňského stolu, s puštěnou televizí za zády a sklenkou vína při ruce. Uměle tak navozuju pocit, že bych vlastně ani pracovat nemusela, což mi paradoxně pomáhá udělat toho co nejvíc."

 

 

 

FullSizeRender 2Klára Mandausová, redaktorka:
"Sedím doma u krbu na velkým gauči s nataženejma nohama, přikrytá plédem ze švédského obchodního řetězce, vedle mě vrní kočka... Fuj, hnusná snobárna a kýč, holt žena středního věku!"

 

 

 

 

Snimek obrazovky 2015 11 05 v 0.43.14Marcela Skladanová, obrazová redaktorka:
"Na zápraží našeho domu v Davli. Nutné jsou ještě ideální povětrnostní podmínky - teplý podzim s ospalým sluncem."

 

 

Snimek obrazovky 2015 11 05 v 0.42.51Lucie Tomišková, módní redaktorka:
"Asi to bude znít nudně, ale mně se dobře pracuje v redakci. Dodává mi totiž potřebný řád. Mým druhým nejoblíbenějším pracovním místem je můj gauč, kde se zachumlám do deky, udělám čaj a většinou si pustím televizní kulisu."

 

 

 

FullSizeRender 4 copySoňa Kotulková, kosmetická redaktorka:
"Když nejsem v práci, nejlépe se mi pracuje z domu, od kuchyňského stolu. V kuchyni mě nic nerozptyluje a mám v ní 100% klid, takže udělám fakt hodně práce. Naopak nemůžu pracovat z kavárny, kde bych měla pořád na něco chuť a neustále bych pozorovala lidi kolem. Jsem takový malý voyer!"

 

 

 

FullSizeRender 5Kristýna Mazánková, redaktorka:
"Jsem typický kavárenský povaleč! Když můžu, sednu si s počítačem do kavárny a píšu. Nutné je mít oblíbené místo, kde se člověk cítí jako doma (nebo i lépe). Pokud jsem v rodném Jablonci nad Nisou, mířím do kavárny Pokec, kde si však občas jako zdroj inspirace objednám i sklenku vína, a když jsem v Praze, nejraději vysedávám v Double B coffee & tea, kde se nechám rozptylovat tou nejlepší kávou ve městě."

A co vy? Pošlete nám svou fotografii nebo ji sdílejte na Twitteru či Instagramu s hashtagem #takpracujuja

www.denpraceodkudkoli.cz.

Související články

Životní styl
Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Móda
Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024

Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Zábava
Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role