Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Rituály úspěšných žen

Co dělají jinak? Jak si plánují den, aby byly co nejefektivnější? A co jim v poslední době nejvíce ulehčilo život? Čtyři schopné ženy z různých oborů nás nechaly nahlédnout do svých denních itinerářů a prozradily své soukromé vychytávky.

Snímek obrazovky 2015 12 10 v 8.19.46
Kateřina Rezková, majitelka Debut Gallery: 
Můj pracovní den v první řadě určují povinnosti mých dětí. Mají poměrně náročný program a mě těší, když jim mohu být nablízku. Hrozně rychle to letí a jsem vděčná, že jsou rádi za mou přítomnost. Nejraději začínám ráno v kavárně – mohu se soustředit na přípravu materiálů, prezentací, plánů. Dám si snídani s velkou kávou a v klidu promyslím den. Je to jediná klidná chvilka. Odpoledne taxikařím, rozvážím děti po kroužcích, nakupuji, vařím a podobně. Nemáme pomocnici v domácnosti, tak je to někdy docela těžké. Hlavně tedy to vaření… Večer mi už většinou moc sil nezbývá. Časopis nebo knížka, a spát. To největší ulehčení v tom, jak skloubit práci a rodinu, přišlo s dlouho odmítaným striktním řádem. Jsem velmi benevolentní a ráda vyhovím, jak dětem, tak zaměstnancům, kolegům. Ale když jsem vzala situaci pevně do rukou a naučila se říkat jasné ne, všem to nakonec udělalo dobře. Nebylo to pro mě jednoduché, jsem znamením Blíženec. Dlouho jsem ignorovala doporučení moudřejších, ale došla jsem k tomu také, sice dosti bolestně, ale ano. Disciplína je třeba. Bohužel.
 
 
Zuzka_Kubickova.png
 Zuzana Kubíčková, módní návrhářka: 
Poctivě si zapisuji všechno, co je potřeba, ale už se nemůžu spoléhat jen na paměť! Dlouho jsem si poznámky psala na různé papírky a všude možně, teď mám jen jeden jediný velký diář. Taky jsem zavedla volné víkendy. Samozřejmě že neustále přemýšlím nad rozpracovanými projekty, ale spíš jen tak podvědomě, nechávám uležet nápady a v pondělí se zase těším do práce. Co mi obecně připadá jako silná zbraň proti profesní stagnaci, je mít období klidu a pasivního odpočinku – absolutní nicnedělání bez výčitek.
 
 

Snímek obrazovky 2015 12 10 v 8.20.01

Kristína Michalsky, ředitelka spotřebitelského segmentu Microsoft Česká republika
Můj pracovní rytmus je trochu netradiční a velmi mobilní. Manžel žije v Mnichově, těžiště mojí práce je v Praze. Oba naši zaměstnavatelé naštěstí umožňují vysokou míru flexibility, takže v pátek zpravidla pracujeme společně z jednoho našeho domova – Prahy či Mnichova. Můj pracovní den vlastně začíná předchozí večer – projdu si kalendář a připravím se. Kolem 70 % dne trávím na schůzkách s týmem a obchodními partnery, zbytek dne vyřizuji maily. Pátky se snažím držet beze schůzek, abych měla čas na koncepční práci, přemýšlení o projektech a strategiích, vzdělávání a také na přípravu na další týden. Moc mi pomáhájí cloudové technologie. Díky nim mohu propojit práci a osobní život. Používám samozřejmě nástroje jako Office 365 a Skype, naprostý základ je pro mě sdílený kalendář – v práci i doma. V poslední době jsem si oblíbila zařízení 2v1, což jsou vlastně notebooky s oddělitelnou klávesnicí. Teď jsem naprosto nadšená z funkce Continuum, která je na nových telefonech Lumia 950 – připojíte telefon k jakékoli obrazovce, a funguje jako počítač. Přes cloud si můžete otevřít své dokumenty a cokoli vyřídit kdekoli na světě nebo si jen v hotelu pustit své oblíbené filmy v televizi. A to vše jen s telefonem. A jak se bráním profesní stagnaci? Nejlepší obranou je zvědavost, protože vás nutí se pořád něco nového učit. Vždy si najdu čas na interní či externí školení, mentoring, networkingové akce a podobné příležitosti, kde se mohu něco dozvědět či s někým zajímavým seznámit. I proto jsem ráda přijala svou současnou roli, přestože jsme s manželem museli vymyslet nový způsob fungování – nakonec nás to obohacuje. Žijeme ve dvou městech už rok a společné víkendy se staly chvílí, kterou si opravdu intenzivně užíváme. Rutiny se rozhodně bát nemusíme!
 

Snímek_obrazovky_2015-12-10_v 8.20.45.png

 Monika Marzin, storemanažerka Tiffany & Co.
Každý z mých dnů je nabitý a můj program napjatý. Věnuji se především svým Tiffany klientům. Můj plán, jako každé pracující matky, je také založen na potřebách mé rodiny. Snažím se nenechat si ujít večeři se svými dětmi. Mám to štěstí, že pracuji s úžasným týmem lidí, se kterými se vzájemně podporujeme. To je to největší ulehčení, díky kterému ještě víc miluji svou práci.
 
 
 
Co ulehčilo život manažerce Googlu Vandě Wolfové? Jaký rituál každý den dodržuje ředitelka Slevomatu Marie Chytilová? Další ankety s inspirativními ženami najdete v prosincové Marianne. Právě na stáncích!
 
christmas button 48b80

Související články

Byt
Útulnost a minimalismus spojené v jednom: Podívejte se na tento atypický byt plný inspirace

Útulnost a minimalismus spojené v jednom: Podívejte se na tento atypický byt plný inspirace

Zábava
Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Móda
Nejlepší boty, které se hodí k letním šatům podle jejich délky: Zjistěte, co obout k vašemu oblíbenému modelu

Nejlepší boty, které se hodí k letním šatům podle jejich délky: Zjistěte, co obout k vašemu oblíbenému modelu

Móda
Jak se obléknout do práce elegantně a pohodlně zároveň? K dokonalému outfitu vám stačí pár základních kousků

Jak se obléknout do práce elegantně a pohodlně zároveň? K dokonalému outfitu vám stačí pár základních kousků