Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Rozhovor se Zuzkou Klingrovou: Přivítejte letní slunovrat víkendem s jógou ve Svaté Kateřině

Komerční článek - Jóga není jen obyčejné cvičení, díky kterému získáte uvolněné a ladné pohyby, ale pomáhá také k duševní rovnováze. Užijte si jógu s lektorkou Zuzkou Klingrovou a dalšími 21. června v Resortu Svatá Kateřina a zacvičte si na louce prosvícené prvními paprsky letního sluníčka. Nenechte si ujít báječný víkend plný jedinečných zážitků!

Redakce Marianne | 5. 06. 2014

Propagace firmy. Redakce Marianne neodpovídá za obsah sdělení.

Dříve než se vás zeptám na 1. jóga maraton v Resortu Svatá Kateřina, sdělte mi prosím své zážitky z Reebok Yoga Sensation, kde jste 25. května představovala Blacklight jógu.

Byla to jedinečná akce s mnoha skvělými lektory a různými styly jógy. Ráda jsem byla její součástí a přivítala možnost představit Blacklight jógu, která se cvičí ve tmě. Tma vám pomáhá se otevřít, skrze jógu dát průchod svým emocím, hlouběji poznat sama sebe a vést vnitřní dialog. V O₂ areně byla nádherná atmosféra a úžasná energie. Akce byla inspirativní a povznášející.

Proč Jóga maraton a co to vlastně znamená?

Má to více důvodů. Prvním je cvičení 108 pozdravů slunci – Yoga mala – a druhým je spousta hodin jógy: Tantra vinjása jóga, Jin jóga, Čakra balancing jóga, Vinjása jóga, meditace, relaxace. Ale také vše, co se týká zdravého životního stylu. Stravování podle jin&jang, masáže z Pure Fiji, autoregrese a s tím spojené vyzkoušení Bachovy esence. Zážitkem bude společné zpívání manter – Kirtan, kdy každý dostane zpěvník. Unikátní je i koněm vedená terapie. Vyzkoušíte si přírodní kosmetiku z Velké Británie InLight, australskou dekorativní kosmetiku Zuiii nebo líčení profesionální vizážistkou. Budou to hodiny plné inspirace se skvělými lidmi, jako jsou Martina Procházková, Tereza Solilová, Veronika Carmanová, Marek Ledvina, Světlana Nálepková, Josefína Nesvadbová a další. Proč slovo maraton? Myslím, že pro většinu z nás je toto slovo synonymem něčeho, čeho je opravdu hodně, a během tohoto víkendu tomu tak bude. Mimochodem, kuchaři resortu umí skvěle připravit ájurvédskou stravu a po celý víkend bude nabízeno i toto speciální menu.

IMG_4379

Proč se cvičí 108 pozdravů slunci a má zvolené datum nějaký smysl? 

Yoga mala je rituální cvičení pozdravů slunci, cvičí se vždy při slunovratu, což je 21. června. Kolem poledne se vrátí slunce a ve Svaté Kateřině vyvrcholí tato tradice. Rituál bude probíhat venku na louce a bude zakončen společnou meditací a relaxací. Číslo 108 je magické: 108 je posvátných míst v Indii, 108 je korálků na tibetské male, ale i na katolickém růženci, 108 je jmen pro hinduistického boha Šivu, ale i pro Budhu atd.

Pro koho je akce určena?

Pro všechny, kdo si chtějí užít jógu, přírodu, lidi orientované na zdravý životní styl. Nikdo nemusí mít obavy, závisí na každém, co zvládne. Yoga mala je meditace v pohybu. Můžete si dát pauzu, sednout si a jen vnímat přírodu a energii okolo vás, kterou pomáhá rozproudit pohyb lidí praktikujících pozdrav slunci. Nebo si zajdete na vybraný workshop či lekci.

Proč zrovna Resort Svatá Kateřina?

Protože je to jedinečné místo, kde jste blízko přírodě, kde cítíte její sílu, vnímáte její vůni a pozvolna vás prostupuje pocit štěstí a je vám tam dobře. Je to místo, kde je jóga doma. Jóga znamená jednotu a tady cítíte vaši vnitřní jednotu i jednotu se světem okolo vás.

IMG_1162

Jaká je cena a co zahrnuje? 

Cena víkendového pobytu 20.–22. 6. je po 20% slevě od 2680 Kč a zahrnuje: ubytování na 2 noci se snídaní, 2 vstupy na workshop nebo na přednášky, rituál 108 pozdravů slunci, pitný režim a ovoce po dobu maratonu, volný vstup do wellness&spa, transfer z Počátek do resortu a zpět, dárek – jógovou podložku – a 20% slevu na všechny masáže a wellness procedury.

Stane se z toho tradice?

Já doufám, že ano. Přála bych si, aby to byl pravidelný víkend plný jógy, meditace, duchovního poznání, kde se budou setkávat lidi se stejnými zájmy a přinesou inspiraci jeden druhému. Budete mít možnost zacvičit si jógu a popovídat si s nejlepšími lektory nejen z Čech, ale i ze zahraničí a užít si krásu čisté přírody Vysočiny.

Související články

Zábava
Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Zábava
Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Byt
Útulnost a minimalismus spojené v jednom: Podívejte se na tento atypický byt plný inspirace

Útulnost a minimalismus spojené v jednom: Podívejte se na tento atypický byt plný inspirace

Zábava
Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem