Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Šperkařka Tereza Houdková: Vytvářím šperky pro každodenní městský život

Máte ráda šperky, které nejsou nudné a vypovídají o člověku trochu víc? Pak vás určitě zaujme práce šperkařky Terezy Houdkové, jejíž fantazie nezná mezí.

Redakce Marianne | 29. 05. 2014

Ve svých špercích totiž nechává řádit představivost a rozhodně nelze říct, že by její práce byla stereotypní. Naopak. Terezina tvorba nezná hranic, ale určitě vás bude bavit. Svoje šperky tvoří s lehkostí, hravostí a inteligencí – a nutno říct, že její ‚zdobítka‘ jsou na českém poli velkým osvěžením.

Screen_shot_2014-05-28_at_8.21.36

Inspirovala se nizozemskou šperkařkou Liesbet Bessche, která si v projektu Urban Jewellery všímá městských prvků a vytváří z nich nadměrné šperky. I Tereza vytváří šperky pro každodenní městský život. Její razítka Street Ring vás doslova nadchnou, zvláště pokud máte ráda něco neobvyklého. Tereza je umisťuje v městském prostoru v Čechách i zahraničí, a dává tak všem, kdo projdou kolem, možnost ‚nasadit‘ si provizorní prsten, kdyby náhodou ten svůj skutečný nechali doma. Razítka najdete v Praze, Brně, Špindlerově Mlýně, v Berlíně a ve Vídni. Street Ring se dá pověsit kamkoli podle libosti a razítkovat, co se líbí. A můžete si ho taky koupit na www.molo7.cz!

Screen_shot_2014-05-28_at_8.22.22

A co je vrcholem humoru a vtipu? Diamantové šperky! Tereza vychází z myšlenky, že každá žena by měla mít diamant (a touží po něm). I tyto diamantové šperky vyrobené z oceli jsou ultralehké, jemné a křehké. A máte jistotu, že jsou nezničitelné – stejně jako diamanty.

houdkova