Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Tak trochu jiné kavárny

Do jedné můžete přijít s porouchaným rádiem (a odejdete s fungujícím), v další se platí virtuální měnou a v té třetí platíte za čas. Seznamte se s originálními kavárenskými koncepty!

Kavárna, kde vám opraví cokoli

Do OpraKavárny můžete přinést rozbitý mobil, staré rádio nebo roztrhané džíny, kterých se ještě nechcete vzdát, a tady vám vše opraví. Cílem akce je podpořit opravu rozbitých výrobků, organizátoři akce, která zatím bude jen jeden den, se nechali inspirovat zahraničním RepairCafé. Všem jde o to, abychom se naučili nechat si věci opravovat a hned je nevyhazovali. Akce OpraKavárna se uskuteční 7. února v areálu Industra v Brně. 

Bitcoin Coffee, zde neplatí peníze

V expresso baru Bitcoin Coffee v Paralelním polisu se platí bitcoiny, virtuální měnou. Tu si můžete směnit v bitcoinovém bankomatu. Místo má fungovat jako meeting point, studovna, plánují se přednášky o kávě, 3D tisku nebo o bitcoinu. 

Kolik stojí čas

Kavárna Café Ziferblat je sice až v Londýně, ale její koncet je tak zajímavý, že stojí za zmínku. Vše je tu totiž zdarma, káva, čaj, zákusky… Platí se jen za čas, který v kavárně strávíte. Vyberete si budík, který vám bude měřit čas, sami se obsloužíte a nakonec zaplatíte – tři pence za minutu.