Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Tragický osud Sharon Tate: Její hvězda pohasla příliš brzy, obětí brutální vraždy se možná stala omylem

Krásná a talentovaná Sharon Tate měla ve svých 26 letech všechno, po čem kdy toužila. Povedlo se jí prosadit se v Hollywoodu, byla vdaná za úspěšného režiséra Romana Polanského, se kterým čekala dítě. Její hvězda však pohasla předčasně. Dnes se spekuluje o tom, že možná se obětí brutální vraždy stala omylem.

Eva Slachová | 22. 03. 2023

Předurčena zazářit

Sharon Tate se narodila roku 1943 v americkém Dallasu. Jelikož její otec pracoval u armády, rodina se velmi často musela stěhovat. Jeden čas tak dokonce musela Sharon Tate navštěvovat střední školu v Itálii. Vždy byla velmi pohledná, a tak se není co divit, že se jí podařilo uspět v lokální soutěži krásy a také se stát královnou maturitního plesu. K filmu se dostala, když jí bylo 20 let. Zpočátku to byly malé role v televizních show, například účinkovala The Beverly Hillbillies či v Mister Ed. Producent jedné z show Martin Ransohoff byl přesvědčen, že je Sharon Tate rozený talent. „Miláčku, uděláme z tebe hvězdu,“ řekl jí suverénně.

Mohlo by se vám líbit

Smrt Marilyn Monroe: Záměr nebo nehoda?

Narodila se jako Norma Jeane Mortenson, byla ikonou své doby a ztělesněním krásy. Její předčasná smrt ve věku 36 let otřásla celým světem. Ale možná, že právě tato tragédie jí učinila nesmrtelnou. Její kouzlo přežívá ve vzpomínkách obdivovatelů jak ženského, tak mužského pohlaví. Těžko říct, kdo ji zbožňoval víc.
marianne.cz

Sharon Tate podepsala sedmiletý kontrakt s agenturou MGM a začala se připravovat na svou hvězdnou kariéru v Hollywoodu. Tři roky strávila intenzivním tréninkem zpěvu, herectví, mluvy a také cvičením. Sharon Tate později v rozhovoru přiznala, že tehdy neměla žádný osobní život. Tvrdá dřina se však vyplatila, a Sharon Tate začala dostávat první filmové role. Traduje se, že na ni měla žárlit i samotná Elizabeth Taylor, dokonce prý měla nechat vymazat některé Sharoniny scény ve filmu Sandpiper.

Osudová láska

Sharon Tate tou dobou všechno vycházelo, zdálo se, jako by se skutečně narodila pod šťastnou hvězdou. Na kontě měla tři filmy, jeden z nich byl dokonce celovečerní dokument o ní samotné – All Eyes on Sharon Tate. Časopis Playboy prohlásil rok 1967 za „rok kdy se zrodila Sharon Tate“. Toho roku si také zahrála v průlomovém filmu pro její kariéru, Údolí panenek. Kromě úspěšné kariéry v této době potkává i svou osudovou lásku, režiséra Romana Polanského. Zamilovali se tehdy do sebe při natáčení a vzali se po krátké známosti 20. ledna 1968 v Londýně. O jejich vztah se intenzivně zajímal tisk. Jejich manželství totiž bylo opředeno mnoha spekulacemi a fámami. Platili za jeden z nejzajímavějších hollywoodských párů své doby.

Mohlo by se vám líbit

RORY KENNEDY: Žena, kterou pronásleduje smrt

Málokdo zažil za svůj život tolik osobních tragédií jako neteř amerického prezidenta – režisérka Rory Kennedy. Místo skuhrání nad krutým osudem klanu Kennedyů se snaží svými dokumenty poukazovat na bezpráví, chudobu a katastrofy a pomáhat tam, kde je to nejvíc potřeba.
marianne.cz

Vražda hollywoodské herečky budí emoce i po letech

Krásné herečce se stal osudný den 9. srpna 1969. Tou dobou byla v osmém měsíci těhotenství, brzy měla svému manželovi porodit syna. Bohužel osud tomu chtěl jinak. Sharon Tate a čtyři její přátelé, Jay Sebring, Abigail Folger, Wojciech Frykowski a Steven Parent, byli té noci brutálně zavražděni členy Mansonovy sekty. Steven Parent byl zastřelen na příjezdové cestě, ostatní byli shromážděni v obývacím pokoji, kde členové Mansonova kultu jednoho po druhém zabili, několikrát je bodli a zastřelili. Motiv dodnes zůstává neznámý. Jediným pojítkem je dům Sharon Tate a Romana Polanského, ve kterém se vražda odehrála. Ten totiž kdysi patřil producentovi Terry Melcherovi, který v minulosti odmítl pomáhat Mansonovi v rozjezdu jeho hudební kariéry. Dnes se hovoří i možnosti, že Sharon Tate a její přátelé se stali oběťmi omylem, skutečným cílem mohl být Terry Melcher s přítelkyní. To však rozporuje ve svých výpovědích jedna z členek sekty, Susan Atkinson, který tvrdí, že hlavním účelem bylo „spáchat zločin, který by šokoval svět“.

Zdroj článku

Související články

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Tradice
KVÍZ: Víte, co jsou škráně a další moravské výrazy? Vyzkoušejte své znalosti

KVÍZ: Víte, co jsou škráně a další moravské výrazy? Vyzkoušejte své znalosti

Byt
Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Lidé a místa
Ubytujte se v jednom z nejkouzelnějších domků v Provence: Čeká na vás pravý francouzský sen

Ubytujte se v jednom z nejkouzelnějších domků v Provence: Čeká na vás pravý francouzský sen