Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Jdete na svatbu? Pak vytvořte DIY dárek, který novomanžele potěší

Info ikona
Svatební dar

Léto je doslova plné svateb. Už jste byli na nějakou pozváni? Pak si možná lámete hlavu s výběrem vhodného svatebního daru. Chcete překvapit novomanžele něčím jedinečným, osobním a originálním? Pak zvažte dárek, který sami vyrobíte.

Jana Kantorová | 15. 07. 2023

Říká se, že to, co člověk vyrobí sám a z lásky, to má větší hodnotu než drahé dárky. Obzvlášť ve chvíli, kdy dnešní páry už mají většinou vše a cejchy nebo porcelán už úplně neocení. Většina novomanželů ze všeho nejvíce ocení peníze a věřte, že i ty můžete darovat originálně. Ale nejen to, DIY projekty umožňují vyjádřit lásku a péči o novomanžele. Máme pro vás několik inspirativních nápadů, které vám pomohou začít.  

Scrabook plný vzpomínek, ručně malovaná obrazová koláž nebo personalizovaný receptář jsou jen některé z mnoha nápadů, které můžete vyzkoušet. Vyberte si ten, který se vám líbí nejvíce, a vytvořte svým vlastním uměleckým způsobem originální dárek, který bude novomanželům připomínat jejich svatební den a lásku, kterou sdílejí. 

Galerie: Svatební dárek podle vašeho gusta
Mohlo by se vám líbit

Peníze darujte originálně 

Peníze jsou nejčastějším přáním novomanželů. A není se čemu divit. Svatba je nákladná záležitost a většina čerstvě sezdaných párů již nějakou dobu žije ve společné domácnosti. Za darované peníze si mohou koupit, co chtějí nebo se vydat na svatební cestu. Pár bankovek v obálce je však trochu fádní, i peníze totiž můžete darovat originálně.  

Jak na to?  

Zkuste sehnat zavařovací sklenici s otevíratelným víčkem a nasypte do ní písek. Pomocí dřívek od nanuků vytvořte rozcestník s popisky destinací, kam by se mohli novomanželé podívat. Lepidlem přilepte rozcestník na dno sklenice, přidejte do písku kamínky nebo mušličky a do písku schovejte do ruliček schované bankovky.  

Mohlo by se vám líbit

Scrapbook plný vzpomínek 

Vytvořte pro novomanžele scrapbook, který bude obsahovat vzpomínky na jejich vztah. Vložte do něj fotografie, lístky z míst, kde spolu byli, nebo jiné předměty, které jsou s jejich vztahem spojeny. Můžete také přidat krátké citáty nebo osobní zprávy, které vyjádří vaši radost z jejich manželství. 

Ručně malovaná obrazová koláž 

Přeměňte jejich společné fotografie do uměleckého díla tím, že vytvoříte ručně malovanou obrazovou koláž. Zvolte několik důležitých okamžiků z jejich vztahu a vytvořte jedinečnou kompozici na plátno. Použijte barvy, které se hodí k jejich interiéru nebo oblíbeným barvám. Tento dárek jim připomene krásné okamžiky, které spolu prožili

Mohlo by se vám líbit

Personalizovaný receptář 

Pokud jsou novomanželé milovníky vaření, můžete jim vytvořit personalizovaný receptář. Seberte jejich oblíbené recepty od rodiny a přátel a ručně je přepište do krásného sešitu. Přidejte také prázdné stránky, na kterých mohou zaznamenávat nové recepty, které spolu vytvoří. 

Sada památečních lístků 

Vytvořte sadu památečních lístků, které novomanželé mohou použít při různých příležitostech. Můžete použít kartonové kousky a ozdobné štítky, na které napíšete různé zprávy jako "První vánoce jako manželé" nebo "První výročí". Zabalte lístky do elegantní krabičky, kterou budou moci použít jako trvalou památku na svůj svatební den. 

Mohlo by se vám líbit

Kreativní koláž z cestovních suvenýrů 

Pokud novomanželé rádi cestují, vytvořte pro ně koláž z jejich cestovních suvenýrů. Použijte mapy, vstupenky, suvenýry a další předměty, které získali během svých dobrodružství. Vytvoříte tak unikátní kompozici, která zobrazuje různá místa, která spolu navštívili. Tento dárek je nejen originální, ale také evokuje společné zážitky a dobrodružství

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku