Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Dekor: Ať jen tak nezapomeneme na léto

Info ikona
Dekorace

Nedokážete odolat a pokaždé si z dovolené u moře přivezete plnou hrst přírodních suvenýrů? Nenechte na ně zbytečně padat prach a proměňte mušle i kameny v nápaditou dekoraci.

Jana Kantorová | 22. 08. 2023

PŘIPRAVILA: Eva Všetíčková 

LŽIČKY Z MUŠLÍ 

BUDETE POTŘEBOVAT: mušličky o síle 0,5 až 1mm, drátek, zajímavý klacík, epoxidové lepidlo  

Kolem rovného konce mušličky obtočte drátek – čím slabší je, tím více pramenů je potřeba použít pro držadlo. Pokud mušle plochý konec nemá, vyvrtejte do ní otvor o průměru 2 mm, prostrčte jím drátek a mušli drátkem obtočte. Podobně se dá rukojeť lžičky vyrobit také ze dřeva.  

Tip redakce:  

Tuto variantu je lepší zajistit drátkem nebo použít dvousložkové epoxidové lepidlo. 

Galerie: Vzpomínky na léto
Mohlo by se vám líbit

VĚŠÁKY Z KAMENŮ 

BUDETE POTŘEBOVAT: oválné kamínky, epoxidové lepidlo, vrtačku, šroubky o velikosti M 4 až M 5 (pro uchycení na komodu), vrut do hmoždinky (pro přivrtání ke stěně) 

Do kamínku vyvrtejte otvor, do kterého šroubek přilepíte. Opět přijde vhod epoxidové, případně vteřinové lepidlo. Aby nepřiléhal těsně ke zdi či skříňce, uřízněte z měděné trubičky malý váleček, který na šroubek navléknete. 

Mohlo by se vám líbit

MINIPRKÝNKA 

BUDETE POTŘEBOVAT: kusy dřev vyplavené z moře s krásnou strukturou, pásovou či přímočarou pilu, vrtačku  

Výroba vypadá náročně, ale je to vlastně jednoduché a vy se tak snadno proměníte v šikovného truhláře. Na pásové nebo ruční přímočaré pile vyřízněte požadovaný tvar a obruste dohladka. Do držadla můžete navíc vyvrtat i otvor na pověšení. 

Mohlo by se vám líbit

KOKOSOVÉ SBĚRAČKY 

BUDETE POTŘEBOVAT: kokosový ořech, klacík - nejlépe vyplavený z moře, pásovou pilu nebo pilku na železo, vrtačku, spojovací kolík 

Ořech v půlce rozřízněte pásovou pilou nebo pilkou na železo. Vydlabejte dužinu a do boku skořápky vyvrtejte otvor pro zasunutí větve. Klacík by měl mít ideální průměr kolem 1,5 až 2 cm. Zasuňte ho do skořápky a provrtejte tak, abyste jím protáhli kolík z vnějšku i zevnitř. Větev můžete také proříznout a na skořápku nasadit. Spoj provrtejte a zajistěte kolíkem. 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku