Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Krása na poslední chvíli: Aby bylo tělo v plavkách dokonalé

Info ikona
Krásné tělo do plavek

„Na léto chci PEVNÉ tělo!“ ... řekne lehce nejedna žena. Ale dosáhnout toho je už kumšt. Způsobů existuje více, pár trumfů má i příroda. Nastal čas je zkusit!

Jana Kantorová | 6. 07. 2023

Text: HELENA POKORNÁ HLADÍKOVÁ 

Nápoj bohů. Tak vznešené přezdívky se dostalo šťávě z břízy a to za zázraky, které s lidským zdravím a vzhledem dokáže. Březová šťáva obsahuje spoustu vitaminů, hlavně na „cé“ je bohatá, což z ní dělá bojovnici za silnější imunitu i čistší tělo. Jakmile se organismus účinně zbavuje škodlivin a uvolňuje se z něj také zadržovaná voda, ubudou tělu centimetry, zakrátko se zlepší i kvalita pokožky. Šťávu z břízy se proto hodí zařadit do pitného režimu, ideálně právě teď na jaře. Sama tekutina ovšem výsledky nezaručí, musí se k ní přidat pohyb a zdravý jídelníček. A nejlépe použít šťávu ještě k péči o zevnějšek – třeba v podobě masážního oleje obsahujícího extrakt z březových lístků. Ten totiž perfektně zabírá na celulitidu, pomáhá kůži vyhladit a zpevnit. Mladé březové lístky se vyplatí využít také na odvar (v množství 1 lžíce listů na 200 ml vody), jímž lze nahradit pleťové tonikum i vlasovou vodu.  

Tip redakce: Cesta k pevnějšímu tělu vede i kuchyní, úbytku centimetrů pomohou čisticí bylinkové čaje. Mocná je smetánka, svízel, kopřiva nebo bříza. 

Galerie: Pryč s celulitidou
Mohlo by se vám líbit

Síla břečťanu 

Zasvěcením řeckému bohu Dionýsovi se vytrvalá popínavka zařadila mezi posvátné rostliny. Traduje se totiž, že svařené víno s přídavkem břečťanu nepůsobilo tak silně, tudíž na starověkých hostinách teklo proudem, aniž by rána byla příliš těžká... Ale zpět ke kosmetickým benefitům vilné hedery. I pnoucí břečťan má silné prokrvující a detoxikační účinky, s celulitidou a ochablou kůží si dokáže dost rychle poradit. Z listů se připravuje olejový macerát. Pravidelná masáž tímto přírodním produktem prospívá, pomerančová kůže díky němu záhy mizí. A když už je řeč o masáži, podstatnou roli hraje i její směr – krouží se vždy směrem k srdci. 

Tip redakce: Pravidelnost je alfou a omegou úspěchu. Systematické opatrování kůže jak z vnějšku, tak zevnitř se vyplatí. 

Mohlo by se vám líbit

Oranžový pomocník 

Vnější ošetřování pokožky má jít nejlépe ruku v ruce s vnitřní péčí, podobně jako u zmíněné březové šťávy. Je tedy žádoucí hledat látky, které pomohou tělu „z obou stran“. Další vhodnou ingrediencí je olej z rakytníku řešetlákového. Obsahuje totiž beta-karoten a to v množství asi třikrát vyšším, než je u opěvované mrkve. Beta-karoten je důležitý antioxidant – ochrana před působením volných radikálů poškozujících tělesné buňky včetně kožních. Jeho lehce zvýšený příjem před začátkem letní sezony prospěje, kůže se poté snadněji „popere“ se škodlivým UV zářením. Rakytníkový olej i chutná, dá se s ním tedy bez problémů vařit, z čehož profituje celý organismus (lepší imunita, trávení, nižší tlak, silnější srdce...). Zároveň je olej báječnou variantou tělového mazání. Pokožka se stane pružnější, bude přirozeně hydratovaná, i tím získá zdravěji vypadající bronzový nádech. Co víc si na léto přát? 

Tip redakce: Peeling je nezbytnou součástí správné péče o pleť i pokožku těla. Skvěle funguje ten z jadérek hroznů. Kůži velmi dobře prokrví a tělo hodně odvodní. 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku