Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Krása na poslední chvíli: Aby bylo tělo v plavkách dokonalé

„Na léto chci PEVNÉ tělo!“ ... řekne lehce nejedna žena. Ale dosáhnout toho je už kumšt. Způsobů existuje více, pár trumfů má i příroda. Nastal čas je zkusit!

Jana Kantorová | 6. 07. 2023

Text: HELENA POKORNÁ HLADÍKOVÁ 

Nápoj bohů. Tak vznešené přezdívky se dostalo šťávě z břízy a to za zázraky, které s lidským zdravím a vzhledem dokáže. Březová šťáva obsahuje spoustu vitaminů, hlavně na „cé“ je bohatá, což z ní dělá bojovnici za silnější imunitu i čistší tělo. Jakmile se organismus účinně zbavuje škodlivin a uvolňuje se z něj také zadržovaná voda, ubudou tělu centimetry, zakrátko se zlepší i kvalita pokožky. Šťávu z břízy se proto hodí zařadit do pitného režimu, ideálně právě teď na jaře. Sama tekutina ovšem výsledky nezaručí, musí se k ní přidat pohyb a zdravý jídelníček. A nejlépe použít šťávu ještě k péči o zevnějšek – třeba v podobě masážního oleje obsahujícího extrakt z březových lístků. Ten totiž perfektně zabírá na celulitidu, pomáhá kůži vyhladit a zpevnit. Mladé březové lístky se vyplatí využít také na odvar (v množství 1 lžíce listů na 200 ml vody), jímž lze nahradit pleťové tonikum i vlasovou vodu.  

Tip redakce: Cesta k pevnějšímu tělu vede i kuchyní, úbytku centimetrů pomohou čisticí bylinkové čaje. Mocná je smetánka, svízel, kopřiva nebo bříza. 

Galerie: Pryč s celulitidou
Mohlo by se vám líbit

Šperky & slavné ženy, jejichž krása a moc je věčná

Ať už se jedná o významné členky královských rodů, světové političky, herečky či ikonické postavy z módního světa, všechny se proslavily jedním — vášní pro luxusní klenoty. To svědčí nejen o jejich vkusu, vysokém společenském postavení, ale především o citu pro hodnotné věci. Šperky, které nikdy nevyjdou z módy a ještě jejich cena každým dnem stoupá, totiž představují tu nejlepší investici. Které osobnosti si toho byly dobře vědomy (a stále jsou)?
marianne.cz

Síla břečťanu 

Zasvěcením řeckému bohu Dionýsovi se vytrvalá popínavka zařadila mezi posvátné rostliny. Traduje se totiž, že svařené víno s přídavkem břečťanu nepůsobilo tak silně, tudíž na starověkých hostinách teklo proudem, aniž by rána byla příliš těžká... Ale zpět ke kosmetickým benefitům vilné hedery. I pnoucí břečťan má silné prokrvující a detoxikační účinky, s celulitidou a ochablou kůží si dokáže dost rychle poradit. Z listů se připravuje olejový macerát. Pravidelná masáž tímto přírodním produktem prospívá, pomerančová kůže díky němu záhy mizí. A když už je řeč o masáži, podstatnou roli hraje i její směr – krouží se vždy směrem k srdci. 

Tip redakce: Pravidelnost je alfou a omegou úspěchu. Systematické opatrování kůže jak z vnějšku, tak zevnitř se vyplatí. 

Mohlo by se vám líbit

Zelená lékárna: Kráska plná vitaminů

Lichořeřišnice ozdobí zahradní plot i obohatí váš talíř. Podívejte se, na kolik způsobů lze tuto šťavnatou rostlinku využít.
marianne.cz

Oranžový pomocník 

Vnější ošetřování pokožky má jít nejlépe ruku v ruce s vnitřní péčí, podobně jako u zmíněné březové šťávy. Je tedy žádoucí hledat látky, které pomohou tělu „z obou stran“. Další vhodnou ingrediencí je olej z rakytníku řešetlákového. Obsahuje totiž beta-karoten a to v množství asi třikrát vyšším, než je u opěvované mrkve. Beta-karoten je důležitý antioxidant – ochrana před působením volných radikálů poškozujících tělesné buňky včetně kožních. Jeho lehce zvýšený příjem před začátkem letní sezony prospěje, kůže se poté snadněji „popere“ se škodlivým UV zářením. Rakytníkový olej i chutná, dá se s ním tedy bez problémů vařit, z čehož profituje celý organismus (lepší imunita, trávení, nižší tlak, silnější srdce...). Zároveň je olej báječnou variantou tělového mazání. Pokožka se stane pružnější, bude přirozeně hydratovaná, i tím získá zdravěji vypadající bronzový nádech. Co víc si na léto přát? 

Tip redakce: Peeling je nezbytnou součástí správné péče o pleť i pokožku těla. Skvěle funguje ten z jadérek hroznů. Kůži velmi dobře prokrví a tělo hodně odvodní. 

Mohlo by se vám líbit

Pomerančová kůže: 9 tipů na zmírnění celulitidy

Většina žen (a dokonce i mužů!) má na svých stehnech, hýždích nebo bříšku pomerančovou kůži neboli celulitidu. A většina z nich s ní není ani trochu spokojená. V podstatě není co řešit: není to žádná smrtelná nemoc, nezpůsobuje žádné zdravotní komplikace, a je tedy v podstatě normální. Jenže je vidět a to nám otravuje život. Můžete však podniknout kroky, díky kterým bude méně nápadná.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Dobrý nápad
Nudíte se? Nepořizujte si medvídka mývala, ale roztomilou lamu, nebo raději dvě

Nudíte se? Nepořizujte si medvídka mývala, ale roztomilou lamu, nebo raději dvě

Dobrý nápad
Základní recept na palačinky: Takhle je připravovaly naše babičky

Základní recept na palačinky: Takhle je připravovaly naše babičky

Dobrý nápad
KVÍZ: Víte, čím jsou zvláštní domácí mazlíčci? Vyzkoušejte kvíz a uvidíte

KVÍZ: Víte, čím jsou zvláštní domácí mazlíčci? Vyzkoušejte kvíz a uvidíte

Dobrý nápad
Bedlington teriér: Plemeno, které vás odzbrojí roztomilostí a přátelskou povahou

Bedlington teriér: Plemeno, které vás odzbrojí roztomilostí a přátelskou povahou