Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Tradice

Zbývá měsíc do Vánoc: Nalaďte se pořádně na sváteční atmosféru

K vánocům patří blýskavá světýlka, která během chvilka navodí sváteční atmosféru. Navštivte svátečně vyzdobená města a užijte si netradiční procházku se světelnou výzdobou. Tradiční cesta světel je před vánočními svátky připravena ve Světlé nad Sázavou, v Třebíči a nově také v Bystřici nad Pernštejnem. Projděte si malebná města a nalaďte se na vánoční notu.

Jana Kantorová | 24. 11. 2023

Nejen za svítící vánoční výzdobou do Třebíče

Pokud se každý rok nemůžete dočkat, až se ve městech rozzáří adventní výzdoba, zajeďte se podívat do Třebíče. Ve městě plném historických památek, z nichž je několik dokonce zapsáno na Seznamu UNESCO, se začínají chystat na období adventu už několik týdnů dopředu. Na místní světelnou výzdobou se každý rok těší děti i dospělí. Slavnostní zahájení adventu, vánoční trhy a rozsvěcení světelné výzdoby proběhne 3. 12. na Karlově náměstí. S dětmi nevynechejte návštěvu TIC Bazilika, kde bude nachystaná Ježíškova pošta. Můžete se také přihlásit na adventní prohlídky Baziliky sv. Prokopa, které proběhnou 2.12.

Galerie: Světýlka, která nastartují advent
Mohlo by se vám líbit

Od rušného města po klidný venkov: Vánočně naladěný dům plný knih, starožitného nábytku a pohodové atmosféry

Domov spisovatelky Amandy Brooks je splněným snem každého milovníka romantického a rustikálního stylu bydlení.
marianne.cz

Za cestou světel a na zámek do Světlé nad Sázavou

Jedinečnou vánoční procházku, při které si projdete město a objevíte krásnou adventní výzdobu s mnoha zvukovými a světelnými efekty, chystají každoročně ve Světlé nad Sázavou. Procházka se otevírá pro návštěvníky první adventní neděli. Za návštěvu určitě stojí také místní zámek, kde bude od listopadu do ledna k vidění speciální expozice Historie Vánoc a vánočních tradic doplněná přehlídkou více než třiceti tematicky nazdobených vánočních stromků. Stovky let historie vánočních oslav a zvyků s velkým edukativním nábojem jistě zaujme děti i jejich prarodiče. Po skončení prohlídky bude poprvé součástí prodej vánočních ozdob. Kromě toho budou mít návštěvníci ještě jedinečnou příležitost, navštívit interaktivní výstavu České korunovační klenoty a seznámit se s osudy 22 korunovaných panovníků, kteří je směli nosit.

Tip redakce: 

Zářící město si užijte i v Jihlavě, kde vás čeká světelná výzdoba budov, ale také stromů, a to nejenom toho vánočního.

Mohlo by se vám líbit

Ten nejkrásnější adventní věnec podle známé influencerky: Za pár minut ho zvládne vyrobit každý

Zapomeňte letos na klasický zelený věnec z chvojí, ale vyrobte si trvanlivou dekoraci, která bude skutečnou ozdobou vašeho interiéru. Dobrou zprávou je, že jeho výroba nestojí moc peněz a ani nezabere příliš času. Jdeme na to!
marianne.cz

V Bystřici letos potkáte i vánoční svítící traktor

Novinku v podobě adventní nebo vánoční večerní procházky osvětleným centrem města a jeho nejbližším okolím letos připravili v Bystřici. Při takzvaném Zubříkově vánočním putování tematicky navazujícím na Putování městy Koruny Vysočiny vás čeká zhruba tříkilometrový okružní výšlap s patnácti zastaveními u rozsvícené vánoční výzdoby. Maskot putování Zubřík tentokrát dostal zimní čepici a vy se můžete těšit, kudy vás provede. Ať už to bude vánoční strom a betlém na náměstí, slavnostně osvětlený traktor u zemědělské školy nebo nasvícená socha T. G. Masaryka před základní školou. Obdivovat můžete také svíticí fontánu, sněhuláky u koupaliště, zářící prsten u řeky či bránu do pohádkové aleje v Lužánkách.

Tip redakce: 

Více tipů nejen na vánoční výlety na vysocina.eu

Mohlo by se vám líbit

Nalaďte se na Vánoce! 5 vánočních hitů, které nikdy nezestárnou

Co by to bylo za Vánoce bez poslouchání těch nejznámějších vánočních písniček? My vám přinášíme pětici nestárnoucích vánočních klasik, se kterými si můžete zpříjemnit nejen Štědrý den.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Tradice
Sádroví trpaslíci: Buď je milujete, nebo nenávidíte. Dřív ovšem byli uměním

Sádroví trpaslíci: Buď je milujete, nebo nenávidíte. Dřív ovšem byli uměním

Tradice
Obliba vyšívání se vrací. Vezměte také jehlu do ruky a vyrobte si originální dekoraci

Obliba vyšívání se vrací. Vezměte také jehlu do ruky a vyrobte si originální dekoraci

Psychologie
Učitelka Pavlína Ledvayová o moderní výchově v mateřské škole: Podporujte emocionální vývoj a spolupracujte s rodiči

Učitelka Pavlína Ledvayová o moderní výchově v mateřské škole: Podporujte emocionální vývoj a spolupracujte s rodiči

Byt
Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro