Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

10 filmů a seriálů, na které se můžete podívat tento Halloween

Halloween je spíše americký svátek a u nás se moc neslaví. To ovšem v žádném případě neznamená, že si nemůžete naplánovat víkend u televize a užít si trochu toho strašení v jejich stylu takto. My pro vás vybrali nějaké klasické snímky, nějaké novinky a především takové, na které se s vámi mohou podívat i starší děti.

Tereza Čaladi | 26. 10. 2022

Přichází to období v roce, kdy se můžete převléct za kohokoliv chcete. Anebo si můžete zalézt pod deku k televizi s dýňovou polévku, bonbóny ve tvaru netopýrů a podívat se na to, jak jsou převlečení ostatní. Navíc ti na vaší obrazovce dokáží skutečně" kouzlit. Blíží se totiž Halloween! A my pro vás vybrali několik tematických televizních show, které ještě nejsou úplně označované za horory, ale strašidla a čáry se v nich objeví. Pro tematický relax jsou tak ideální.

1. Hokus pokus

Sestry čarodějky, mluvící kočka a zpracování Disney, co víc si přát. Hokus pokus vyšel v roce 1993 a stal se jedním z nejsledovanějších halloweenských filmů všech dob. I to je důvod, proč letos vyšlo jeho pokračování. V hlavních rolích se můžete stejně jako před 30 lety těšit na Sarah Jessicu Parker, Bette Midler a Kathy Najimy.

2. Magická posedlost

Nicole Kidman a Sandra Bullock v jednom filmu jako čarodějné sestry? To si nemůžete nechat ujít. Navíc se jedná o romantickou komedii, jelikož v tomto případě každý muž, který se sestrami z rodu Owensových zaplete, zemře.

3. Stranger Things

Na Stranger Things se dá dívat kdykoliv v roce, teď však máte výmluvu k tomu pustit si je znovu. A pokud jste je ještě neviděli, pak je nyní ideální čas s nimi začít. Obsahují děti s nadpřirozenými schopnostmi, monstra i trochu reality. Zkrátka vše, co si člověk může v tomto období přát.

4. Škola dobra a zla

Tradiční název s netradičním příběhem. Tato novinka Netflixu vypráví příběh dvou kamarádek – jedna od dětství zbožňuje pohádky a chce se stát princeznou, ta druhá horory a ostatní ji označují za čarodejnici. Dostanou se na Školu dobra a zla, ovšem ta, která zbožňovala pohádky, je přiřazena do zlé části, ta druhá do dobré. A tady začíná být příběh zajímavý.

5. Casper

děli jste o tom, že duchové dokáží být přátelští? Tedy alespoň jeden takový je – Casper. A tomu se povede skamarádit s Kate, která se se svým tatínkem nastěhuje do strašidelného domu a pokusí se z Caspera učinit znovu člověka.

6. Čarodějky

Okolo roku 2000 byl také velmi populární seriál Čarodějky, který vyprávěl o třech sestrách, které mají kouzelné schopnosti. Seriál byl natolik dobrý, že se o 20 let později natočila jeho nová verze – Charmed. Základní dějová linka je podobná, jedná se však o jiné specifické příběhy.

Mohlo by se vám líbit

Halloween je za dveřmi. Už máte vybraný svůj party outfit?

Na halloweenskou party nemusíte nutně přijít převlečená za smrtku nebo za postavu Harley Quinn ze Sebevražedného oddílu. Stačí sáhnout po černých nebo červených kouscích a outfit do halloweenské nálady doladit líčením nebo třeba barevnými kontaktními čočkami či silonkami se zajímavým vzorem.
marianne.cz

7. Wednesday

Příběh Adamsovi rodiny je zkrátka nezapomenutelný. A zde se jedná o jeho pokračování. Jelikož dcera z této rodinky, Wednesday, nastupuje na novou školu. K tomu se snaží ovládnout své nově objevené schopnosti a vyřešit starou záhadu týkající se jejích rodičů.

8. Krotitelé duchů

Abychom nezmínili samé snímky, kde jsou v hlavní roli ženy, neopomeneme tuto skvělou komediální klasiku z 80. let. Ta vypráví o třech doktorech z katedry parapsychologie, kteří se rozhodnout dát na cestu lovců duchů. A zakázky se jim jen hrnou. I zde existují modernější verze filmu.

9. Sabrinina děsivá dobrodružství

Tento seriál si možná ještě pamatujete z 90. let jako Sabrina – mladá čarodejnice. Nyní má ovšem také novou moderní verzi. V obou případech vypráví příběh o dívce, která je čarodějkou a která se snaží zvládnout svůj náctiletý život protkaný kouzly. Původní seriál má sedm sérií, nový čtyři. Ať se tak rozhodnete pro jakýkoliv z nich, doporučujeme vám vyhradit si na něj celý víkend.

10. Coco

Na závěr vám doporučíme jeden animovaný snímek. Jelikož tento vážně stojí za zmínku. Vypráví o chlapci, který se náhodou dostane do říše mrtvých. Kostlivci vás zde tak neminou. Ačkoliv zní příběh strašidelně, není. Je doprovázený mexickými písničkami a vhodný pro celou rodinu.

Mohlo by se vám líbit

Jak snadno vyzdobit dům v duchu blížícího se Halloweenu?

Obchody jsou plné dekorací, jak si ale jednoduše a levně vyzdobit domov bez zbytečného utrácení za jednorázové doplňky? Máme několik zaručených tipů.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Pamatujete si filmy Charlieho andílci? Otestujte své znalosti o slavné trojici tajných agentek

Kvíz: Pamatujete si filmy Charlieho andílci? Otestujte své znalosti o slavné trojici tajných agentek

Zábava
Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Móda
Módní ikony 90. let: Inspirujte se Rachel, Phoebe a Monicou. Dívky z Přátel udávají trendy dodnes

Módní ikony 90. let: Inspirujte se Rachel, Phoebe a Monicou. Dívky z Přátel udávají trendy dodnes

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města