Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

10 filmů a seriálů, na které se můžete podívat tento Halloween

Info ikona
Halloween u televize

Halloween je spíše americký svátek a u nás se moc neslaví. To ovšem v žádném případě neznamená, že si nemůžete naplánovat víkend u televize a užít si trochu toho strašení v jejich stylu takto. My pro vás vybrali nějaké klasické snímky, nějaké novinky a především takové, na které se s vámi mohou podívat i starší děti.

Tereza Čaladi | 26. 10. 2022

Přichází to období v roce, kdy se můžete převléct za kohokoliv chcete. Anebo si můžete zalézt pod deku k televizi s dýňovou polévku, bonbóny ve tvaru netopýrů a podívat se na to, jak jsou převlečení ostatní. Navíc ti na vaší obrazovce dokáží skutečně" kouzlit. Blíží se totiž Halloween! A my pro vás vybrali několik tematických televizních show, které ještě nejsou úplně označované za horory, ale strašidla a čáry se v nich objeví. Pro tematický relax jsou tak ideální.

1. Hokus pokus

Sestry čarodějky, mluvící kočka a zpracování Disney, co víc si přát. Hokus pokus vyšel v roce 1993 a stal se jedním z nejsledovanějších halloweenských filmů všech dob. I to je důvod, proč letos vyšlo jeho pokračování. V hlavních rolích se můžete stejně jako před 30 lety těšit na Sarah Jessicu Parker, Bette Midler a Kathy Najimy.

2. Magická posedlost

Nicole Kidman a Sandra Bullock v jednom filmu jako čarodějné sestry? To si nemůžete nechat ujít. Navíc se jedná o romantickou komedii, jelikož v tomto případě každý muž, který se sestrami z rodu Owensových zaplete, zemře.

3. Stranger Things

Na Stranger Things se dá dívat kdykoliv v roce, teď však máte výmluvu k tomu pustit si je znovu. A pokud jste je ještě neviděli, pak je nyní ideální čas s nimi začít. Obsahují děti s nadpřirozenými schopnostmi, monstra i trochu reality. Zkrátka vše, co si člověk může v tomto období přát.

4. Škola dobra a zla

Tradiční název s netradičním příběhem. Tato novinka Netflixu vypráví příběh dvou kamarádek – jedna od dětství zbožňuje pohádky a chce se stát princeznou, ta druhá horory a ostatní ji označují za čarodejnici. Dostanou se na Školu dobra a zla, ovšem ta, která zbožňovala pohádky, je přiřazena do zlé části, ta druhá do dobré. A tady začíná být příběh zajímavý.

5. Casper

děli jste o tom, že duchové dokáží být přátelští? Tedy alespoň jeden takový je – Casper. A tomu se povede skamarádit s Kate, která se se svým tatínkem nastěhuje do strašidelného domu a pokusí se z Caspera učinit znovu člověka.

6. Čarodějky

Okolo roku 2000 byl také velmi populární seriál Čarodějky, který vyprávěl o třech sestrách, které mají kouzelné schopnosti. Seriál byl natolik dobrý, že se o 20 let později natočila jeho nová verze – Charmed. Základní dějová linka je podobná, jedná se však o jiné specifické příběhy.

Mohlo by se vám líbit

7. Wednesday

Příběh Adamsovi rodiny je zkrátka nezapomenutelný. A zde se jedná o jeho pokračování. Jelikož dcera z této rodinky, Wednesday, nastupuje na novou školu. K tomu se snaží ovládnout své nově objevené schopnosti a vyřešit starou záhadu týkající se jejích rodičů.

8. Krotitelé duchů

Abychom nezmínili samé snímky, kde jsou v hlavní roli ženy, neopomeneme tuto skvělou komediální klasiku z 80. let. Ta vypráví o třech doktorech z katedry parapsychologie, kteří se rozhodnout dát na cestu lovců duchů. A zakázky se jim jen hrnou. I zde existují modernější verze filmu.

9. Sabrinina děsivá dobrodružství

Tento seriál si možná ještě pamatujete z 90. let jako Sabrina – mladá čarodejnice. Nyní má ovšem také novou moderní verzi. V obou případech vypráví příběh o dívce, která je čarodějkou a která se snaží zvládnout svůj náctiletý život protkaný kouzly. Původní seriál má sedm sérií, nový čtyři. Ať se tak rozhodnete pro jakýkoliv z nich, doporučujeme vám vyhradit si na něj celý víkend.

10. Coco

Na závěr vám doporučíme jeden animovaný snímek. Jelikož tento vážně stojí za zmínku. Vypráví o chlapci, který se náhodou dostane do říše mrtvých. Kostlivci vás zde tak neminou. Ačkoliv zní příběh strašidelně, není. Je doprovázený mexickými písničkami a vhodný pro celou rodinu.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku