Přejít k hlavnímu obsahu
Zábava

20 knižních novinek, které ovládnou letošní podzim

Info ikona
Knihy

Zapalte si svíčku, uvařte bylinkový čaj a ztraťte se v řádcích nové knihy. Letošní podzim bude na knižní novinky opravdu plodný.

Ruku na srdce, knihy od českých autorů a autorek v redakci Marianne doslova hltáme. A tak není divu, že nám srdce poskočilo radostí ve chvíli, kdy jsme zjistili, že na podzim vyjde nová knížka od Petry Dvořákové. Ponese název Zahrada a bude sledovat život pětatřicetiletého Jaroslava Havláta, který se po zpackané církevní „kariéře“ vrací do domu svého dětství. Dočkat se nemůžeme ani knihy Neděle odpoledne od Viktorie Hanišové, díky které nasajeme dusivou atmosféru panující v rodině malého Tea. A do „české“ třetice všeho dobrého. Světlo knižního světa spatří také nový román Havířovina od Ivy Hadj Moussa. Hlavní hrdinka v něm bude pátrat po minulosti tajemného domu v rodné vesnici. Jak její mise dopadne?

Bezpráví netolerujeme, a tak je fér zmínit také povedené novinky, které k nám připutují (nebo už připutovaly) ze zahraničí. Milovníky skandinávských thrillerů jistě potěší zpráva o novince Pavouk od Larse Keplera. Na vyšetřovatele Joonu Linnu čeká devátý případ a opět mu půjde o krk. Přejeme vám při čtení pevné nervy! Pokud bychom měli soudit knihu podle obalu, pak kniha Znamenitá mrtvola získává deset hvězdiček z deseti. Zdá se, že povedený je nejen obal, ale také obsah! Připravte se na neotřele velký kus mrazivého kanibalismu, od kterého se nedokážete odtrhnout. A od mrtvol se přesuneme k medu! Před nedávnem vyšla kniha Vůně medu od Susan Wiggs, román o tajemstvích, jež nám brání pohnout se v životě dál.

Během podzimu přijdou vhod také vzdělávací knihy a kuchařky. My si nemůžeme vynachválit novinku od Karolíny Fourové s názvem Výživná kniha o jídle, která je plná nejen zajímavých receptů, ale také odborného textu. Díky Karolíně Fourové už nyní víme, jak správně suroviny skladovat a pracovat s nimi v kuchyni. Pokud máte doma malé potomky, pak by vás naopak mohla zajímat kuchařka Lahodný Benedikt od Denisy Stránské. Kuchařka nutričně vyvážených receptů pro děti do tří let vás například naučí i to, jak a kdy zavést do stravy dětí živiny a alergeny.

Už jste slyšeli, že psychoterapeut Honza Vojtko chystá novou knihu Vztahy a pasti? Kde ve vztazích číhá past, kolik vztahových pastí si vlastně nastražíme sami, a jak vypadají? Nejen to zjistíte v knize, která vychází 19. října. Pokud patříte k fanouškům knihy Devadesátky, pak pro vás máme dobrou zprávu. Již brzy vyjde novinka od Johany Fundové s názvem Milénium! Tentokrát se těšte na zvonáče, ICQ nebo empétrojky, které vás vtáhnou zpátky do milénia. A v neposlední řadě chceme zmínit novinku Handmade Byznys od Hany Konečná, která vám pomůže milovaný koníček proměnit v životaschopný (a výdělečný) projekt!

Zdroj článku