Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

3 tipy na jarní čtení podle Veroniky Lechnerové

Jarní dny jsou tu. A spolu s nimi i dlouhá pohodová rána s kávou v posteli, nebo odpoledne strávená na dece pod stromem. K obojímu se dokonale hodí otevřená kniha. Které knihy byste si tohle jaro rozhodně měli přečíst?

Veronika Lechnerová | 23. 05. 2022

Ztracena v bílém šumu od Javiera Castillo

Tato knižní novinka před nedávnem obletěla celý Instagram a nutno podotknout, že právem. Autorem díla je Javier Castillo, přezdívaný též jako „španělský Stephen King“, který v průběhu celého děje dokonale buduje napětí tak, že knihu odložíte pouze stěží. Přičemž hlavní zápletka je vcelku velmi jednoduchá.

Děj startuje v roce 1998 v New Yorku, kdy se během největšího průvodu ke Dni díkuvzdání uprostřed davu ztratí tříletá Kiera Templetonová. O pár minut později se najdou její vlásky a oblečení. Zoufalí rodiče bojují za své milované dítě a snaží se ho za každou cenu najít, bohužel marně. Postupem času případ chladne a zdá se, že se po malé Kieře slehla zem. V den jejích osmých narozenin však rodiče najdou ve schránce videokazetu s nahrávkou Kiery. Kdo za únosem stojí a podaří se Aaronovi a Grace ještě někdy shledat svou jedinou dcerku? To vše se dozvíte v tomto dechberoucím detektivním thrilleru.

Mohlo by se vám líbit

ČTENÁŘSKÝ KLUB MARIANNE: Nejlepší autobiografické knihy, které stojí za přečtení

Říká se, že nejlepší příběhy píše sám život. A tak se začtěte do stránek autobiografických knih, ze kterých srší životní prohry, trápení, ale i chvíle radosti a úspěchu. Vybrali jsme pro vás nejlepší autobiografické tituly, které v posledních měsících rezonují společností.
marianne.cz

Než vystydne káva od Tošikazu Kawagučiho

Kniha s názvem Než vystydne káva pochází z roku 2019 a v současnosti má už tři díly. Děj se odehrává v zapadlé japonské kavárně Funiculi funicula, která se na první pohled zdá být zcela obyčejná. Odpoledne se v ní líně táhnou a káva zde bývá nebývale hořká. Jedna zvláštnost tu ale přeci jenom je. V této kavárně se totiž můžete vrátit v čase.

Cestování časem prostřednictvím kavárny, ale není zdaleka tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pokud byste skutečně o cestu do minulosti měli zájem, musíte dodržet hned několik velmi nepříjemných pravidel. Prvním z nich je, že ať uděláte v minulosti cokoliv, přítomnost se tím nezmění. Díky tomu si většina zájemců o cestování časem svou pouť rozmyslí. A to se zdaleka nedostanou k dalším pravidlům.

Do minulosti se lze dostat pouze z jednoho místa v kavárně a na něm po celý den sedí jiný host. Jediná šance, jak se na toto místo dostat, je počkat, než host odejde na toaletu. Nikdo ale předem neví, kdy tento moment nastane. Na cestu máte navíc pouze omezený čas a ten začíná od chvíle, kdy vám servírka nalije kávu až po chvíli, kdy káva vystydne. Kniha Než vystydne káva potěší všechny milovníky dobrých příběhů s hlubokými myšlenkami, jež jsou mnohdy vepsané mezi řádky.

Spasitel od Andyho Weira

Pokud patříte mezi vyznavače žánru science-fiction, pak bude Spasitel tou pravou oddechovkou pro vás. Autorem tohoto geniálního příběhu není nikdo jiný než Andy Weir, který má na svědomí také světový bestseller s názvem Marťan. A proto vás jistě nepřekvapí, že Spasitel se odehrává ve vesmíru.

Ryland Grace se probudí z dlouhého spánku a netuší, kde se nachází. Chvíli mu trvá, než mu dojde, že je na vesmírné lodi miliony kilometrů od planety Země. Je jediným přeživším na misi o záchranu lidstva, které je na pokraji vymření a Ryland nesmí selhat. Má to jen jediný háček. Hlavní hrdina netuší, kde je a proč tam je. Nepamatuje si ani na své jméno, natož na důležitý úkol, který před ním leží. Podaří se Rylandovi rozpomenout na svůj úkol a co víc, zachrání život na Zemi? Spasitel je od začátku naprosto strhujícím vyprávěním, které vám nedá spát. Obzvlášť od momentu, kdy se na scéně objeví Rocky.

Zdroj: autorský článek

Mohlo by se vám líbit

6 benefitů, které přináší čtení

S knihou v ruce je život šťastnější.
marianne.cz

Související články

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvi čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvi čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Zábava
Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi