Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Nastražte uši aneb 5 podcastů s kriminální tematikou

Info ikona
Podcast

Zatímco před třemi lety bychom tvůrce podcastových sérií spočítali na prstech jedné ruky, aktuálně vzniká jeden podcast za druhým. Lifestylové, zpravodajské, vzdělávací, komediální nebo s kriminální tematikou. A právě poslední zmiňovaná kategorie je plná zajímavých podcastových pořadů, které si zaslouží vaši pozornost.

Při ranním běhu, do autobusu, při uklízení nebo večer namísto knihy. Podcasty, tedy zvukové stopy nahrané různorodými autory, se pro mnohé z nás staly nedílnou součástí běžných dnů. Není divu, vždyť výběr podcastů je natolik rozmanitý, že si každý najde to, co jeho uchu lahodí. A pokud máte knihovnu plnou knížek od Agathy Christie, zbožňujete švédský seriál Most a víte, kdo je to Lisbeth Salander, pak rychle nastražte uši! Máme pro vás nálož podcastů s kriminální tematikou

Mohlo by se vám líbit

Nová várka zajímavých podcastů, které stojí za poslech

Tipů na nové podcasty nikdy není dost.
marianne.cz

Pohřešovaná

Možná si sami vzpomínáte na případ čtrnáctileté Ivany Koškové, která v létě 1997 zmizela beze stopy. Ani po pětadvaceti letech není jasné, co se s Ivanou stalo, a tak se dokumentarista Petr Hátle rozhodl, že případ znovu otevře. V osmi dílech podcastu Pohřešovaná mluví o případu nejen její rodiče, ale i vyšetřovatelé nebo kamarádi. Pokud vás zajímá kriminalistika, pak je tento podcast přímo pro vás. 

České podsvětí

Devadesátá léta - svoboda, vůně Západu, ale také první organizovaný zločin, vraždy a drogy. Pokud jste v devadesátkách nebyli v plenkách, pak si tuto pestrobarevnou dobu alespoň matně vybavujete. V opačném případě je tu podcast České podsvětí, ve kterém novinář Josef Klíma společně s youtuberem Adamem Miklicou probírá nejznámější případy české kriminalistiky devadesátých let. Od Ivana Jonáka, orlických vražd až po Jiřího Kajínka nebo rumovou aféru. 

Info ikona
Podcast

Opravdové zločiny

Jenom pro otrlé! Za podcastem Opravdové zločiny stojí Lucie Bechynková a Bára Krčmová, dvě nadšené fanynky kriminálních příběhů, které se nebojí otevřít novodobé i historické kauzy. Připravte se na půl hodinku plnou děsivého povídání, zajímavých detailů, a především příběhů, které se doopravdy staly. I když se mnoho dílů zaměřuje především na zahraniční případy, v Opravdových zločinech najdete i několik českých zločinů, ze kterých běhá mráz po zádech. 

Matematika zločinu

Dokumentární podcast Matematika zločinu se zaměřuje na rekonstrukci případu, který se skutečně stal v září 2009. Hlavní postavou je Tomáš Toman, který dostal trest za to, že před pražským klubem umlátil jiného muže. Toman ale tvrdil, že verdikt nebyl spravedlivý, a to kvůli chybě soudního znalce. Reportérky Magdalena Sodomková a Brit Jensen se proto rozhodly jít po stopách tohoto případu a s pomocí nahrávek, dopisů a investigativního pátrání se snaží zjistit, jak se v Česku počítá spravedlnost. 

Historie českého zločinu

Něco mezi dokumentem a rozhlasovou hrou! Tak bychom zjednodušeně popsali podcast Historie českého zločinu, který vydává Český rozhlas. Pokud se zajímáte o české kriminální příběhy, ale zároveň vám nebaví strohé popisování faktů, pak si tento podcast zamilujete na první poslech. V současné době má Historie českého zločinu už přes osmdesát dílů, tak na nic nečekejte a rychle se pusťte do poslouchání. 

Mohlo by se vám líbit

Už jste slyšeli podcast 13 hříchů rodičovství?

Většina našich problémů pramení z dětství. Rodiče se často nevědomky dopouštějí výchovných přešlapů, jejichž následky si děti nesou do dospělosti. Náš podcast je pro všechny, kdo jednou byli dětmi a nechtějí opakovat chyby svých rodičů. Moderovaný rozhovor Moniky Mudranincové s psychoterapeutem Martinem Zikmundem.
marianne.cz